Академія святкує Покрову

11 Жовтня 2019 16:18

Щороку в осінню пору Академія, як і вся країна, відзначає одне з найбільших Православних свят — Покрова Пресвятої Богородиці, яке в народі ще називають Третьою Пречистою:

Як приходить пресвітла Пречиста,

Шелестить позолочене листя

І пряде, і пряде без упину

Срібний шовк — дорогу павутину.

Родина МАУП із вдячністю і вірою приймає заступництво та клопотання перед Богом Пресвятої Діви Марії, згадує історичні події далекої Візантійської епохи, з якої походить коріння цього великого свята.

Культ Божої Матері як Покровительки українського народу тягнеться золотою ниткою від княжих часів до сьогодні. Свято Покрови Пресвятої Богородиці був і є для українців днем вияву великої любові та вдячності до Діви Марії, радісного звеличення її безперервного заступництва.

За багаторічною традицією святкування в Академії розпочалося молебнем біля каплиці Георгія Побідоносця. А продовжилось урочистою лінійкою, в якій взяли участь керівники Академії, навчальних підрозділів, студенти Президентського університету й Економіко-правового технікуму.

До учасників заходу з вітальним словом звернувся ректор МАУП Микола Несторович Курко. Виступ ректора містив і поздоровлення зі світлим святом, і екскурс в історичне минуле, і нагадування про те, що 14 жовтня Україна відзначає також День захисника Вітчизни. «За роки російсько-української війни загинуло тисячі наших воїнів-захисників. Тож вшануємо їх пам’ять хвилиною мовчання»,- закликав Микола Несторович.

З вокальним привітанням до присутніх звернулася студентка Наталія Морозко. Вона виконала пісню «Браття».

А потім настав час козацьких розваг. Учасники козацького гурту «Лицарська школа ”Гопак”» продемонстрували свої вміння, залучили молодь до виконання трюків і участі в конкурсах та майстер-класах. Всі охочі змогли навчитися вправно володіти шаблею, батогом, булавою й випробувати себе на силу, кмітливість, витривалість.

Поділитися посиланням: