День вишиванки у МАУП

18 Травня 2017 20:05

З нагоди Дня вишиванки, котрий відзначається в Україні у кожен третій четвер травня, в Академії відбулася акція «Одягни вишиванку до МАУП». Студенти, викладачі та працівники прийшли цього дня у вишитих сорочках аби долучитися до святкувань усієї України.

18 травня Академія барвила вишиванками білого та чорного кольорів із різноманітними орнаментами. Людей у національному одязі можна було зустріти і на лекціях, і в бібліотеці, і на конференціях. Візерунки кожної сорочки різнилися від гуцульських волошок та лемківських хрестиків і зірочок до волинських цимбал та кучерів. Також можна було побачити велике багатство технік вишивання різних регіонів України: низь, хрестик, вишивка штапівкою, настилання, верхошов, зерновий вивід, вирізування; різноманітні види чорних, білих і кольорових мережок.

За словами організаторів  акції «Одягни вишиванку до МАУП» основна її мета – це збереження українських цінностей, вираження своєї національної та громадянської позиції, сприяння культурній освіченості та збагаченню духовної свідомості молоді.

 «З давніх-давен вишивка була найважливішим атрибутом у житті кожного українця. Нею прикрашали практично все: одяг,  скатертини, рушники, наволочки, простирадла. Але візерунки на вишивках були і є не тільки прикрасами, а й такими собі оберегами, певним захистом від всього зла та хвороб. В нашій родині існувала традиція одягати вишиванки на свята. Тому у моєму сімейному альбомі чимало чорно-білих фото, на котрих усі одягнені у вишиванки. Я вважаю, що традицію носіння вишитих сорочок потрібно відроджувати серед молоді. І тому сьогодні до Академії  у вишиванках прийшли не лише студенти, але й викладачі та керівництво» – зауважила начальник відділу позанавчаної роботи МАУП Валентина Слісаренко.

Довідка:

Ідею акції «Всесвітній день вишиванки» у 2006 році запропонувала студентка факультету історії, політології та міжнародних відносин Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Леся Воронюк. А поштовхом до реалізації ідеї та святкування стала вишиванка Ігоря Житарюка, яку він регулярно одягав на пари, як і чимало інших студентів. Леся запропонувала одногрупникам та студентам обрати один день і всім разом одягнути вишиванки. Спочатку вишиванки одягнули кілька десятків студентів та кілька викладачів факультету. Та вже протягом наступних років свято розрослося до всеукраїнського рівня, до нього почала долучатися українська діаспора по всьому світу, а також прихильники України.

Ольга Коробій

Поділитися посиланням: