Про Академію

Меню

Доцентом кафедри українського православ’я і теології складено богослужбовий текст

14 Травня 2018 14:48

12 травня з благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія та на запрошення благочинного храмів Савранського округу Балтської єпархії протоієрея Михаїла Федуна, протоієрей Димитрій Гарчук, доцент кафедри українського православ’я та теології МАУП, секретар Літургічної комісії Київської єпархії УПЦ, настоятель храму на честь Єрусалимської ікони Божої Матері прийняв участь в архієрейському богослужінні в Спасо-Преображенському храмі с.Осички Савранського району Одеської області. Богослужіння очолив керуючий Балтською єпархією Високопреосвященніший Олексій, Архієпископ Балтський і Ананьївський.

Тут знаходиться ікона Божої Матері Осичанська, яка прославилась як чудотворна 1848 року. Тоді начальник воєнних поселень полковник Михайло Петрович Звєрєв повелів зруйнувати глинобитну церкву Преображення та перенести образ в селище Саврань. Ікона була повернена в Осички, бо на чиновника було наслано важкий недуг — сліпоту. Це було знамення від Пресвятої Богородиці.

Перед поверненням ікони в село Осички, за проханням полковника Звєрєва було відслужено молебень Божій Матері, сановник прозрів і дав обітницю побудувати новий храм, закладку якого звершено у 1848, а освячено в 1851 році.

Перед образом моляться про дарування зору.

В 60-ті роки ХХ століття коммуністи зруйнували храм. Місцеві жителі села берегли память про святиню. В 2008 році була написана точна копія ікони.

Вперше за роки незалежності нашої держави в цей історичний день після Божественної Літургії перед святинею українського народу була прочитана молитва архієреєм, адже в безбожні часи ікона зникла.

Протоієрей Димитрій Гарчук як автор тексту презентував Архієпископу Олексію текст акафісту написаного церковно-словянською мовою у віршованій формі, що прославляє Божу Матір та Її заступництво в чудотворному образі Осичанська, задля майбутнього богослужбового вжитку в УПЦ.

 

Поділитися посиланням: