Про Академію

Меню

Майстер-клас на тему «Київський апеляційний адміністративний суд як елемент судової системи України» провели у МАУП

09 Листопада 2017 13:35

У рамках проведення Всеукраїнського тижня права у 2017 році в Навчально-науковому інституті права ім. князя Володимира Великого 9 листопада 2017 року відбувся майстер-клас на тему «Київський апеляційний адміністративний суд як елемент судової системи України», який провела суддя Київського апеляційного адміністративного суду Олена Миколаївна Ганечко.

Олена Миколаївна має стаж роботи суддею понад 9 років та науковий ступінь кандидата юридичних наук. Вона розповіла молодим людям про власний шлях вибору професії.

Студенти мали можливість дізнатися про специфіку діяльності Київського апеляційного адміністративного суду, зокрема суддя Ганечко пояснила, що у складі колегії – три судді, оскільки в апеляційному суді переглядається, перевіряється правильність рішення, ухваленого у суді першої інстанції. Загалом у Київському апеляційному адміністративному суді працюють 49 суддів, кожен з яких має помічника та секретаря. Також студенти дізналися про обов’язки кожного з учасників засідання, а саме: роль секретарів, функції судових розпорядників, можливості вільних слухачів.

Cуддя розповіла про навантаження суддів апеляційного адміністративного суду. Так, протягом місяця один суддя розглядає 32–62 справи.

- Можна справу розглянути протягом 5 хвилин, а можна і місяць розглядати, – пояснила вона.

Один раз на три роки судді повинні підвищувати кваліфікацію. Для цього вони проходять спеціальні курси та тренінги й отримують відповідні сертифікати.

Останніми роками судовий апарат стає більш відкритим до суспільства, активно комунікує з громадськістю, ЗМІ.

 Після майстер-класу студентам продемонстрували навчальний фільм.

Відбулась активна дискусія з приводу запровадження судової реформи в Україні, в ході якої суддя розповіла про практичні проблеми її реалізації та шляхи їх подолання.

За результатами зустрічі досягнуто домовленість між керівництвом Навчально-наукового інституту права ім. князя Володимира Великого та суддею Оленою Миколаївною Ганечко про співпрацю у проходженні студентами Інституту виробничої та переддипломної практики на базі Київського апеляційного адміністративного суду.

Поділитися посиланням: