Про Академію

Меню

МІЖНАРОДНИЙ БІБЛІОТЕЧНО-ІНФОРМАЦІЙНИЙ ЦЕНТР ІМ. ЯРОСЛАВА МУДРОГО МІЖРЕГІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ УПРАВЛІННЯ ПЕРСОНАЛОМ

13 Серпня 2020 13:08

Міжнародний бібліотечно-інформаційний центр ім. Ярослава Мудрого є структурним підрозділом Міжрегіональної Академії управління персоналом, діяльність якого базується на традиційних формах бібліотечно-бібліографічного обслуговування користувачів для забезпечення ефективної підтримки наукового, навчального й виховного процесів.

Бібліотека надає основні бібліотечно-інформаційні послуги студентам усіх форм навчання: аспірантам, докторантам, працівникам Академії. Проводить індивідуально-консультаційну роботу з користувачами, оформлює книжкові виставки, тематично-інформаційні полиці, інформаційні стенди, перегляди нових надходжень тощо.

Про роботу й здобутки Міжнародного бібліотечно-інформаційного центру ім. Ярослава Мудрого розповідає нам генеральний директор бібліотеки, доктор в галузі ділового адміністрування, Посвистак Олена Миколаївна.  

Розкажіть, будь ласка, про історію створення бібліотеки.

Розпочавши свій шлях 11 грудня 1998 року як невелика бібліотека з фондом у 1200 примірників, до 2002 року книгозбірня налічувала понад 100 000 примірників книг і 50 назв періодичних видань, серед яких як українські газети й журнали, так і зарубіжна преса. У Міжнародний день знань, 1 вересня 2004 року, Міжнародний бібліотечно-інформаційний центр МАУП відсвяткував дві знаменні події: новосілля та присвоєння почесної назви Бібліотеки імені Ярослава Мудрого.

– Які переваги мають студенти Академії у користуванні бібліотекою?

До послуг користувачів абонемент й затишні читальні зали з універсальним книжковим фондом, який налічує понад 360 тис. примірників; комп'ютерний зал, де можна скористатися електронним каталогом, електронною бібліотекою, інтернетом, сканером, ксероксом й попрацювати за комп’ютером. У прагненні до удосконалення автоматизації, ми скасували карткові каталоги, картотеки, паперові формуляри, адже цей засіб, хоча й досить ефективний, але ж трудомісткий. Тепер вся інформація знаходиться в електронному вигляді. З 2002 року МБІЦ працює в автоматизованій бібліотечно-інформаційній системі «УФД/Бібліотека». Завдяки автоматизованій системі студенти мають змогу вдома через Інтернет переглянути наявність книг, які є в бібліотеці та замовити їх. Також маємо електронну бібліотеку, яка налічує понад 6 тисяч примірників книг та методичних матеріалів. Кожен студент МАУП має пароль від електронної бібліотеки, може зайти на сайт МБІЦ МАУП: http://library.iapm.edu.ua/ та отримати доступ до книг, які йому потрібні для навчального процесу.

– Як і на який термін можна брати літературу додому?

В першу чергу потрібно завітати до бібліотеки та зареєструватися, отримати штрих-код на студентський квиток для ідентифікації користувача. Ми забезпечуємо всіх студентів літературою на навчальний семестр у кількості до 30 примірників. Книги, яких невелика кількість, ми видаємо на тимчасовий абонемент. Це може бути максимум на місяць, все залежить від запиту.

– Яких, на вашу думку, книжок не вистачає на полицях бібліотеки?

Я не можу сказати, що в нас чогось не вистачає. Керівництво Академії суттєво піклується бібліотекою. Тому щомісяця ми комплектуємо літературу згідно з навчальними планами. Щоквартально проводимо на сайті бібліотеки онлайн-опитування, розробляємо перелік питань для покращення обслуговування наших користувачів та якщо виникають певні запити, ми відразу на них реагуємо.

– Як осучаснилась бібліотека за останні роки?

Сьогодні сучасна бібліотека вийшла за межі свого значення та виконує не тільки функцію зберігання та популяризування книг. Мені здається, що правильним способом для розуміння функцій бібліотеки є визначення своєї цільової аудиторії, а також зосередження уваги на наданні найбільш потрібних послуг. Саме цим ми і займаємося.

– Що є найбільш серйозною проблемою бібліотеки?

Я не вважаю, що в бібліотеці є проблеми. Є питання над якими ми плідно працюємо, а саме діяльність бібліотеки спрямована на підвищення інформаційної освіти та культури користувачів. Рівень зацікавленості кожного студента багато в чому залежить від викладача, який має знати інформаційну базу бібліотеки, щоб допомогти йому зорієнтуватися у виборі книжок для навчання. Щороку ми впевнюємося, що в МАУП приходить свідома молодь, якій потрібні в першу чергу знання, а не лише диплом. У наш час обсяг інформації збільшився настільки, що неможливо запам’ятати найнеобхідніші відомості. Вчений тепер не лише той, хто багато чого пам'ятає, а той, хто може користуватися сучасними засобами інформації, хто шукає, хто може не тільки шукати, але і знаходити. І саме таку місію виконує колектив нашої бібліотеки – ми допомагаємо всім користувачам знайти свою книгу, а в нас є що запропонувати нашим студентам.

 

Посвистак О.М.

Відділ позанавчальної роботи МАУП.

Поділитися посиланням: