Про Академію

Меню

Мовні проблеми обговорили у Хмельницькому інституті МАУП

10 Листопада 2017 15:01

У Хмельницькому інституті МАУП відбулося засідання круглого столу “Українська мова і нація: перспективи розвитку в період глобалізаційних процесів”

 8 листопада 2017 р. у Хмельницькому інституті МАУП відбулося наукове засідання у форматі круглого столу “Українська мова і нація: перспективи розвитку в період глобалізаційних процесів”, на якому порушувалися мовні проблеми: цивілізаційно-культурний розвиток України в контексті сучасних глобалізаційних процесів; українська мова в сучасному інформаційному просторі; нормативно-правові документи щодо мовної політики в Україні на сучасному етапі; державна мовна політика в галузі освіти України; формування духовної культури особистості через менталітет та мову українського народу; мовне середовище учнівської та студентської молоді: виклики сучасності та ін.

На науковому заході були присутні представники державних і громадських установ, науковці з різних регіонів України, викладачі і студенти Хмельницького економіко-правового коледжу та Інституту МАУП, Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка, Хмельницького економічного університету, Хмельницького торговельно-економічного коледжу Київського національного торговельно-економічного університету, вчителі та учні Хмельницької гімназії № 2, НВО № 5 імені Сергія Єфремова м. Хмельницького, Красилівського НВК “Гімназія та ЗОШ І ступеня.

Розпочалося наукове засідання з вітального слова директора Хмельницького економіко-правового коледжу МАУП Парандій Валентини Олександрівни. У виступі В. О. Парандій висвітлила про значення та використання української мови у сфері освіти, науки, культури. Також підкреслила, що українська мова є ключовим фактором національного державотворення, провідним чинником консолідації України.

На засіданні круглого столу учасники порушували актуальні мовні проблеми. Дацюк Олександр Анатолійович, протоієрей, секретар Хмельницької єпархії УПЦ, завідувач кафедри українського православ’я і теології Хмельницького інституту МАУП розповів про український Молитовник, автором ідеї та упорядником якого є київський священик – протоієрей Андрій Дудченко. Він зауважив, що такі видання несуть у зневірений світ частку доброти та любові як до країни, так і до рідної мови, а також надію на єдність українського Православ’я.

Про роль рідної мови у формуванні та становленні особистості повідала у своєму виступі Діденко Зоя Олександрівна, голова Хмельницького міського Товариства української мови імені Тараса Шевченка «Просвіта». Також вона розкрила про відзначення 9 листопада Дня української писемності та мови.

Про українське лихослів’я розповів Трембіцький Анатолій Михайлович, кандидат історичних наук, старший науковий співробітник, доцент кафедри права та правоохоронної діяльності Хмельницького інституту МАУП, член НТШ і НСКУ, Почесний краєзнавець України. Він підкреслив, що нині лихослів’я носить масовий характер, особливо набрало небаченого розмаху в останні роки. Закликав пам’ятати про чужинське походження словесного бруду й оберігати українську мову.

Громадський та політичний діяч, голова Ради козацьких старійшин Хмельниччини, почесний професор МКА, почесний громадянин міста Хмельницького Матвіюк Кузьма Іванович у своєму виступі висвітлив про мову як знаряддя російської агресії.

Доповідачами були студенти Хмельницького економіко-правового коледжу МАУП (Олександра Яблонська), студенти Хмельницького торговельно-економічного коледжу Київського національного торговельно-економічного університету (Тетяна Бобрівник, Яна Ченаш, Дана Шуліка), а також учні гімназії № 2 (Валерія Швидюк), НВО № 5 імені Сергія Єфремова (Діана Чорна, Олег Веляник, Марина Мацеха, Віталіна Колісник, Роман Рехліцький, Олеся Лунь, Вікторія Ютаєва, Надія Яновська, Богдан Юрченко). Учні представили поетичну композицію “Рідне слово моє не мовчить!”. Душевно й емоційно школярі декламували поезії про рідну мову.

Поділитися посиланням: