Про Академію

Меню

Національно-патріотичне виховання в МАУП

21 Лютого 2020 16:50

Оце вічне прагнення до волі,

                                                               Що на стязі - стрічка голуба.

                                                                   Це прадавнє в українській долі:

                                                             З українця не зробить раба!

                                                                            Олександра Бурбело

20 лютого 2020 року пам’ятного Дня Героїв Небесної сотні у кіноконцертному залі «Україна» зібралися студенти Президентського університету Академії, Інституту дизайну, архітектури і журналістики та Економіко-правового технікуму при МАУП для того, щоб вшанувати подвиг загиблих Героїв Революції Гідності, поспілкуватися з живими Героями тих переломних вікопомних подій, які розділили новітню історію України на дві епохи. 

Зустріч відбулась в рамках проекту з національно-патріотичного виховання молоді «Ми - Українці!», започаткованого ГО «Всеукраїнське товариство "Просвіта" ім. Т. Г. Шевченка»,  Музеєм ім. Івана Гончара, Всеукраїнським благодійним фондом «Український шлях», Благодійним фондом «Пам’яті героїв Небесної сотні», Всеукраїнською спілкою ветеранів та учасників бойових дій «Мужність», ГО «Всеукраїнський форум «Українська альтернатива», Київським ліцеєм ім. Івана Богуна при сприянні Київської міської Ради депутатів і Комунальної бюджетної установи «Київський міський центр допомоги учасникам антитерористичної операції» на підставі Указів Президента України від 12 червня 2015 року № 334 «Про заходи щодо поліпшення національно-патріотичного виховання дітей та молоді», від 13 жовтня 2015 року № 580 «Про Стратегію національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2016-2020 роки». 

Проект «Ми - Українці!» має на меті: показати високий рівень зацікавленості молоді українськими традиціями та історією; виховати почуття утвердження власної нації; дати практичні навички зі збереження та захисту власного  життя; навчити в  екстремальних умовах  жити та захищати своє життя та підготуватися гідно відстоювати незалежність своєї країни – України; познайомити громадських та політичних діячів з творчістю тих молодих талантів, які подають великі надії в майбутньому стати тим важливим прошарком національної інтелігенції, котра перейме естафету і буде з гордістю втілювати в життя, утверджувати у свідомості кожного українця національні українські традиції та почуття власної національної гідності.  

Зі вступним словом до учасників заходу звернувся ректор МАУП Микола Курко, наголосивши, що в Академії приділяють велику увагу національно-патріотичному вихованню молоді, тому зустрічі з політиками, громадськими діячами, письменниками, волонтерами, учасниками Революції Гідності, бійцями АТО – багатолітня традиція. 

А далі на студентів чекали цікаві розповіді гостей:

  • голови Всеукраїнської спілки учасників бойових дій «Мужність» Валентина Лихоліта (позивний «Батя»);
  • командира роти батальйону «Айдар» Ігоря Радченка (позивний «Рубєж»);
  • начальника служби РАО Дмитра Іванова;
  • бійців батальйону «Айдар»: Тамари Чупанової та випускника МАУП, майданівця Володимира Проценка;
  • журналістки, волонтерки батальйону Волошиної Оксани;
  • добровольців-бійців батальйону «Айдар» – подружжя Світлани Бевз та Сергія Бурбели.

Розповіді кожного з виступаючих були не тільки емоційними, а й наповненими спогадами про маловідомі епізоди боїв на Майдані, про те, як українці, незалежно від матеріального становища, віку, соціального статусу, національності, громадянства об’єдналися в єдиному пориві відстояти свою гідність, право вільного вибору, справжню незалежність країни; як небезпечно було бути пораненим, бо офіційне звернення в лікарню означало неминучий арешт, як бійці спротиву ставали бійцями АТО.

Тема збройного конфлікту на Сході України як глобальної суспільної проблеми, з якою всі ми змушені жити, розкривалася виступаючими через розповіді про конкретні долі учасників бойових дій. Наслідки цієї жахливої війни є не лише спільним тягарем, вони відлунням відобразяться на майбутніх поколіннях. На сьогоднішній день більш ніж 200 тисяч українців взяли участь у бойових діях на Донбасі. З них 50 тисяч – добровольці, які за велінням совісті пішли на війну захищати Батьківщину. 

Звертаючись до залу, Світлана Бевз – жінка, яка пішла в АТО добровольцем влітку 2014 року, була командиром зенітного розрахунку, надавала медичну допомогу, а сьогодні переймається ідеєю реабілітації ветеранів, їхньої соціалізації, допомоги сім’ям, які втратили рідних під час бойових дій на сході України – навела слова однієї з матерів: «Тепер я можу померти спокійно, знаючи, що пам'ять мого сина вшановано». Світлана, процитувавши патріотичні вірші доньки Олександри Бурбели, закликала молодь гарно навчатись, бо освічений народ не перемогти ворогу, і по-справжньому любити свою батьківщину.

Колишній начальник штабу батальйону «Айдар» Валентин Лихоліт («Батя») протягом зустрічі не тільки поділився з молоддю спогадами, а й перед виступом побратимів «по-батьківськи» охарактеризував кожного. 

«Наймолодший волонтер» – вівчарка Баді, улюблениця всього батальйону «Айдар», героїня фільму «Заміновані вірністю» - терпеливо дочекавшись виходу на сцену, із задоволенням давала всім можливість «поспілкуватися» з собою (особливо за печиво) та сфотографуватися.

Розповіді учасників заходу супроводжувались показом фотографій, уривків з фільму. На пам’ять про зустріч айдарівці подарували Міжрегіональній Академії управління персоналом стяг батальйону.

Задумливими та не по-юнацьки серйозними розходились із залу студенти… Було зрозуміло, що почуте і побачене залишить відбиток і в їх душах, і в світобаченні, і в сприйнятті новітньої історії Батьківщини.

Поділитися посиланням: