Про Академію

Меню

Офіс Програми імені Фулбрайта в Україні презентував для викладачів та студентів Хмельницького інституту МАУП можливості участі у наукових та освітніх проектах

08 Квітня 2021 17:37

Розвиваючи академічну міжнародну мобільність Хмельницький інститут МАУП ініціював онлайн-презентацію щорічних конкурсів програм ім.Фулбрайта для науковців та студентів Інституту.

На зустрічі за участі координатора Програм Інни Бариш та випускників програм vи дізналися про:

  • можливості, які надає Програма;
  • умови участі у конкурсах на отримання фулбрайтівських стипендій;
  • особливості заповнення анкети та вимоги до поданих матеріалів.

Окрім того, зустріч стала доброю нагодою довідатись про цілі й традиції Програми, що цьогоріч святкує 75-у річницю діяльності, а також пізнати історії наукових пошуків і напрацювань її учасників.

Програма імені Фулбрайта, спонсорована урядом США та адміністрована Інститутом Міжнародної Освіти (IIE), посідає чільне місце у системі міжнародної освіти. Узасаднена ідеєю взаємодії та взаєморозуміння й уґрунтована на пізнанні та повазі до розмаїтого світу, вона успішно діє з 1946 року, нині – більш аніж у 160 країнах світу. За час існування Програми в Україні – з 1992 року – понад 1100 українців навчалися, стажувалися, проводили дослідження у США; більше ніж 750 американців викладали в українських вищих навчальних закладах і займались науковою працею.

У післявоєнні роки сенатор від штату Арканзас Джеймс Вільям Фулбрайт (J. William Fulbright) виступив з законодавчою ініціативою, спрямованою на створення програми міжнародних наукових обмінів, що нині названа на його честь. Антигуманна сутність Другої світової війни та її руйнівні наслідки спонукали до зміни способу мислення й формування спільного майбутнього, основою якого є приналежність до роду людського в усій його різноманітності. Саме ідея міжнародної освіти, що уможливлювала не тільки подолання географічних кордонів для науковців та студентів, але й сприяла покращенню взаєморозуміння та налагодженню мережі особистісних та професійних контактів, стала вдячним ґрунтом для глибшого взаємопізнання людьми один одного. Сенатор Фулбрайт зазначав, що міжнародна освіта перетворює національні цінності на людські, – ми стаємо терпимішими й вчимось цінувати те, що нас вирізняє; сприяємо гуманізації міжнародних стосунків, вчимося визнавати й поважати інші культури, що наповнюють наш світ. А що важить більше – це те, що ми усвідомлюємо важливість співпраці задля миру та добра цілої громади.

Студенти та виклдачі Інститут обов’язково скористаються наданими можливостями наданими Програмою імені Фулбрайта в Україні.

Інформацію взято з офіційної сторінки Програми Фулбрайта в Україні)

Поділитися посиланням: