Меню

ПРИВІТАННЯ З МІЖНАРОДНИМ ДНЕМ СТУДЕНТІВ!

16 Листопада 2020 17:20

Міжнародний день студентів відзначається щорічно 17 листопада, починаючи з 1946 року, в пам'ять про чеських студентів–патріотів, а в Україні, згідно з Указом Президента 17 листопада 1999 року.

Ця дата була обрана на згадку про трагічні події в Чехії в 1939 році. В окупованій німцями країні чеські студенти та викладачі на демонстрації відзначали річницю утворення Чехословацької держави. Німецькі війська розігнали демонстрантів, і важко поранили студента медичного університету Яна Оплеталя. Його доставили в лікарню, але 11 листопада він помер. 

Похорон Оплеталя 15 листопада перетворилися в масштабний мітинг, основними учасниками якого стали празькі студенти, які бунтували проти гітлерівської коаліції. Понад 1200 студентів відправили в концентраційні табори, в 9 осіб стратили 17 листопада.

На своїх зборах 1941 року в Лондоні Міжнародна Рада Студентів прийняла заяву, у якій день 17 листопада в пам’ять про події в Чехії було оголошено Міжнародним днем студентів.

В наші дні День студента асоціюється не з траурним днем пам’яті, а як свято молодості, жаги до життя та великих звершень.

В цей день вітаємо студентів Міжрегіональної Академії управління персоналом та бажаємо вам здоров'я, бадьорості, постійного прагнення до перемоги, неодмінних успіхів у навчанні та гармонійного духовного й фізичного розвитку, і нехай ваші студентські роки, стануть запорукою щасливого та заможного життя!

Поділитися посиланням: