Про Академію

Меню

SkyMapper - Новий австралійський телескоп для складання цифрової карти зоряного неба

16 Січня 2017 20:42

SkyMapper, новий оптичний дослідний телескоп, став першим новим телескопом, відкритим в Австралії протягом останніх 25 років. Проект вартістю в 13 мільйонів доларів був реалізований для виконання завдання по складанню систематизованої цифрової карти зоряного неба Південної півкулі.

Протягом наступних п'яти років з допомогою телескопа будуть робитися деталізовані знімки зоряного неба, які далі будуть оброблятися і систематизуватися. В результаті цього буде створена докладна карта неба, обсяг якої, за попередніми оцінками, становитиме близько 400 ТБ. Ця карта буде поміщена в вільний доступ через Інтернет і будь-який бажаючий зможе отримати з неї інформацію.Цей телескоп має найбільшу і чутливу цифрову камеру в Австралії. Роздільна здатність матриці цієї камери становить 268 мегапікселів, чутливість матриці в п'ять мільйонів разів більше ніж чутливість людського ока. За допомогою такої матриці камера телескопа зможе робити знімки один раз у дві хвилини часу, покриваючи одним знімком площу в 25 разів перевищує площу повної Місяця.

Будівництво цього телескопа було розпочато у 2002 році. Спочатку дослідження і картографування неба передбачалося вести з допомогою Великого Мельбурнського телескопа (Great Melbourne Telescope, GMT) в горах Stromlo. Але через 18 днів після отримання гранту, GMT був виведений з ладу в результаті події пожежі. Отримані гроші були використані на початок будівництва нового телескопа SkyMapper.

Поділитися посиланням: