Про Академію

Меню

Співпраця наукової бібліотеки зі студентами і викладачами Одеського інституту МАУП

10 Липня 2017 10:16

Незважаючи на відпускну кампанію і студентські канікули, в Одеському інституті МАУП відбулася чергова зустріч з представником Одеської національної наукової бібліотеки (більше відома за колишньою назвою – імені М. Горького).

Одеська національна наукова бібліотека — перша публічна книгозбірня України, відкриття якої поклало початок заснуванню публічних бібліотек у крайових і губернських містах царської Росії і України. Відкриття бібліотеки стало можливим завдяки ініціативі кола осіб, наближених до генерал-губернатора краю графа М.С.Воронцова, зокрема Олексія Іраклійовича Льовшина – редактора газети «Одесский вестник» (градоначальник Одеси у 1831-1837 рр.). 13(25) вересня 1829 року за поданням графа Воронцова iмператор Микола I видав наказ, який дозволив заснувати в Одесi мiську публiчну бiблiотеку. Це була друга в Росiйськiй iмперiї (пiсля iмператорської у Санкт-Петербурзi) i перша в Українi публiчна бiблiотека.

Фонд Одеської національної наукової бібліотеки – універсальний, нараховує близько 5 млн. документів українською, російською, англійською, французькою, німецькою, польською, чеською та іншими мовами, в т. ч. понад 200 тисяч рукописів, стародруків, рідкісних та цінних видань. Склад і зміст фондів ОННБ розкривають каталоги та картотеки, створені як в традиційній картковій, так і в електронній формах. Викладачі і студенти Одеського інституту МАУП – часті гості бібліотеки. Але й працівники бібліотеки нерідко відвідують інститут.

6 липня 2017 р. і Одеському інституті відбулася презентація новинок книжкових видань – підручників та навчальних посібників відповідно до спеціальностей, за якими ОІ МАУП готує бакалаврів. В презентації взяли участь в.о. директора ОІ МАУП професор Каракасіді О. Ф., заступник директора к.т.н., доцент кафедри Крамський С. О., викладачі різних кафедр, бібліотекар інституту та студенти.

Представник наукової бібліотеки відповіла на питання студентів та викладачів інституту, після чого відбулося навчання з питань користування новим Електронним каталогом бібліотеки.

В умовах інформаційного суспільства підготовка сучасного фахівця неможлива без дослідження джерел у бібліотеках. Наукова бібліотека чекає всіх, кому необхідно підготуватись до іспиту, семінару, написати курсову, дипломну роботу, наукову статтю.

                               Олена Золотарьова

Поділитися посиланням: