Про Академію

Меню

Студентам МАУП розповіли про регулювання податкових правовідносин в Україні

21 Листопада 2017 17:03

20 листопада 2017 року об 11.00 начальником відділу з питань зайнятості Державної служби України з питань праці Стасюк Світланою Валентинівною було проведено майстер-клас на тему: «Правове регулювання податкових правовідносин в Україні: проблеми та шляхи їх подолання».

Актуальність даної проблематики зумовлена тим, що діюча в Україні податкова система наразі не влаштовує ані бізнес, ані державу. Перший сплачує абсолютну більшість податків - здебільшого виступаючи податковим агентом споживачів та найманих працівників, але при цьому беручи на себе весь тягар адміністрування, яке він вважає більшою перешкодою для діяльності та розвитку, ніж навіть податкові ставки. Друга скаржиться на масове ухиляння від сплати податків та їхню "мінімізацію" усіма доступними засобами, що тягне за собою "недоотримання доходів бюджету", як називають це явище урядовці.

Активно дискутувалися питання про те, що українська економіка страждає від величезного податкового навантаження. Світлана Валентинівна з практичної точки зору пояснила, які існують шляхи зменшення цього тягаря, зокрема, через скорочення бюджетних витрат.

Крім того, було обговорено проблему великої дискреції податкових органів через що податковий тиск здійснюється нерівномірно й перекладається на сумлінних платників та тих, хто не здатен захиститися від податківців, натомість дехто фактично отримує податкові привілеї. Це робить оподаткування не просто несправедливим, а й перетворює його на засіб нечесної конкуренції, встановлення монополій, отримання адміністративної (корупційної) ренти, тощо.

За результатами зустрічі досягнуто домовленість про співпрацю між керівництвом Навчально-наукового інституту права імені князя Володимира Великого та начальником відділу з питань зайнятості Державної служби України з питань праці Стасюк Світланою Валентинівною у питаннях проходження студентами Інституту виробничої та переддипломної практики на базі Державної служби України з питань праці.

Світлана Валентинівна погодилася приймати особисту участь у підготовці студентського наукового потенціалу, який презентуватиме Навчально-науковий інститут права імені князя Володимира Великого МАУП шляхом прийняття участі у наукових заходах як державного, так й міжнародного рівнів, займаючи гідні місця на наукових змаганнях у галузі юриспруденції. 

 

Поділитися посиланням: