Про Академію

Меню

Студенти Навчально-наукового інституту права імені Володимира Великого МАУП відвідали Музей МВС України

27 Листопада 2017 15:31

 22 та 23 листопада 2017 року студенти Навчально-наукового інституту права імені Володимира Великого МАУП відвідали Музей МВС України – наукову та культурно-освітню установу, яка розмістилась у приміщенні Національної академії внутрішніх справ і є її структурним підрозділом.

На власні очі вони мали можливість побачити цікаві експонати, пов’язані з розкриттям злочинів працівниками органів внутрішніх справ України, а також висвітленням наукових досягнень у галузі криміналістики, які збиралися протягом тривалого часу.

Екскурсовод розповіла студентам про те, що урочисте відкриття музею відбулося 21 серпня 2004 р. Практично з того дня музейні експозиції стали широко використовуватись у навчально-виховному процесі.

Експонати музею відображають діяльність правоохоронних органів України від часів Київської Русі до сьогодення. Документально-речові матеріали розкривають характер і особливості роботи української правоохоронної системи, її роль у державотворчих процесах, охороні громадського порядку, боротьбі зі злочинністю.

У фондах музею зібрано понад 20 тисяч експонатів, які висвітлюють процес утворення та організації центральних відомчих органів правоохоронної системи України на різних етапах її існування: Генерального секретаріату внутрішніх справ (МВС) Української Народної Республіки доби Центральної ради, МВС Української держави гетьмана Павла Скоропадського, УНР доби Директорії, відомства внутрішніх справ УСРР (УРСР) та МВС України. Загальна площа дванадцяти експозиційних залів становить 650 кв. м.

В експозиції представлені фотографії, документи та особисті речі відомих правоохоронців; найважливіші нормативно-правові акти, що стосуються створення, організації та діяльності правоохоронних органів; відзнаки МВС; зразки озброєння та форменого одягу різних історичних періодів та ін.

Експонуються колекції холодної та вогнепальної зброї, вилученої у злочинців, підроблених грошей та документів, а також інструментів, за допомогою яких вони виготовлялися, матеріали резонансних кримінальних справ, речові докази тощо.

Тематичні експозиції музею використовуються у навчальному процесі при підготовці співробітників поліції – слухачів і курсантів НАВС, інших навчальних закладів МВС, студентів вузів правничого профілю. Музей охоче відвідують учні ліцеїв та шкіл м. Києва, ветерани-правоохоронці, представники громадських організацій, міжнародні делегації.

Поділитися посиланням: