Про Академію

Меню

Створення Інформаційно-просвітницького центру з прав людини при Секретарі уповноваженого за участю Міжрегіональної Академії управління персоналом

26 Червня 2020 12:45

25 червня 2020 року на платформі (Zoom/Mіcrosoft Teams) відбулася онлайн зустріч з викладачами та студентами вищих навчальних закладів, під час якої Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова оголосила про створення на базі повідних закладів вищої освіти просвітницьких центрів з прав людини та заснування Інформаційно-просвітницького центру з прав людини при Секретаріаті Уповноваженого ВРУ з прав людини. 

Модератором зустрічі стала представник Уповноваженого з дотримання соціальних та економічних прав   Олена Степаненко.

Від Міжрегіональної Академії управління персоналом у відео-конференції взяли участь:

  • ректор  Михайло Гончаренко;
  • проректор Валерій Котляров;
  • начальник відділу позанавчальної  роботи Анна Куртакова;
  • голова студентського наукового товариства Олександр Фурса;
  • голова студентської ради Навчально-наукового інституту права ім. князя Володимира Великого   Карина Артюх;
  • студентки четвертого курсу Навчально-наукового інституту права . князя Володимира Великого Катерина Короткевич, Інна  Кравченко та  Анна Одарченко.

Зі вступним словом до учасників конференції звернулася Уповноважений ВРУ з прав людини Людмила Денісова. На думку Людмили Леонтіївни, в сучасній Україні ще не достатньо добре організована просвітницька робота серед населення з питань дотримання прав людини. І почати цю роботу потрібно саме з молоді. Ось чому з метою формування правової свідомості населення, підвищення правової культури громадян, їх юридичної грамотності Уповноважена з прав людини виступила з ініціативою – створити на платформі закладів вищої освіти інформаційно-просвітницьких центрів з прав людини. «Вважаю, що такий центр має об’єднати студентську молодь, яка бажає отримати теоретичні знання і практичні навички: у сфері захисту прав і свобод людини і громадянина, проголошених Конституцією України, законами України та міжнародними договорами України; з питань приведення законодавства України про права і свободи людини і громадянина у відповідність з Конституцією України, міжнародними стандартами у цій галузі; стосовно міжнародного співробітництва в галузі захисту прав і свобод людини і громадянина; відносно сприяння інформованості населення про діяльність інституту Уповноваженого з прав людини», - заявила Людмила Денісова.

Уповноважений висловила сподівання, що заклади вищої освіти з економічним профілем долучаться до цього процесу і стануть надійними партнерами в імплементації керівних принципів ООН з питань бізнесу та прав людини в Україні.

«Я переконана, що тема діяльності Омбудсмана ще недостатньо досліджена. Тому я зацікавлена у передових ідеях студентів, магістрів, вчених, експертів, громадськості щодо удосконалення механізмів діяльності Уповноваженого», - зазначила Людмила Денісова.

Ректор Міжрегіональної Академії управління персоналом Михайло Гончаренко   у своєму виступі відзначив, що керівництво ВНЗ розуміє значимість обговорюваних питань, їх впливу на формування громадянської свідомості сучасної молоді, тому  підтримує ініціативу створення на базі Академії Інформаційно-просвітницького центру з прав людини. Михайло Федорович проінформував учасників конференції, що вже напрацьовано перспективний план роботи  зазначеного центру.

Голова студентського наукового товариства МАУП Олександр Фурса,  виступаючи перед учасниками заходу, уточнив що представники студентського самоврядування Академії стали активними учасниками обговорення плану роботи інформаційно-просвітницького центру. А ще, скориставшись нагодою, поцікавився долею дистанційного навчання в освітніх закладах України. Адже це одна з найобговорюваніших тем у соцмережах. Олександр запропонував відновити офлайн навчання, звичайно враховуючи вимоги карантину.

Учасники конференції активно підтримали ініціативу створення інформаційно-просвітницьких центрів з прав людини у вищих навчальних закладах країни.  

Поділитися посиланням: