Про Академію

Меню

У Хмельницькому інституті вшанували пам’ять Василя Стуса

07 Вересня 2019 09:52

4 вересня у Хмельницькому інституті відбувся літературний круглий стіл, присвячений 34-й річниці загибелі поета і дисидента Василя Стуса.

Розпочався захід зі вступного слова директора Хмельницького інституту Білого Л. Г., який закликав студентство любити батьківщину, бути відданими своєму народові.

Першокурсники Хмельницького економіко-правового коледжу МАУП розповідали біографію поета і декламували його вірші. Потім присутні переглянули короткометражні фільми про життєвий і творчий шлях поета.

На захід був запрошений очевидець тих подій, дисидент Кузьма Іванович Матвіюк, який перебував у таборі з ув’язненим Стусом. Дуже цікаво, з прикладами про пережите ним у таборі розповів він про Василя Семеновича, борця за незалежність України у XX столітті, видатного українського поета, перекладача, прозаїка, мислителя, літературознавця, правозахисника.

Кузьма Іванович Матвіюк — правозахисник, відомий громадський діяч.За участь у національному русі відродження шістдесятих років він був ув’язнений у радянських таборах Мордовії (1972–1976). Після звільнення він і його сім’я зазнавали переслідувань ще майже впродовж десяти років (1976–1985). 

Також Кузьма Матвіюк є одним із засновників Народного руху України на Хмельниччині. У 1993 році він створив обласну організацію Всеукраїнського товариства політв’язнів і репресованих та очолював її до 1999 року. Кузьма Іванович — почесний професор Міжнародної кадрової академії і почесний громадянин Хмельницького.

Із заключним словом виступила директор Хмельницького економіко-правового коледжу МАУП Парандій В. О. і подякувала усім за плідну працю.

Поділитися посиланням: