Про Академію

Меню

Президентський университет відсвяткував Міжнародний день студента

15 Листопада 2019 16:05

Міжнародний день студента — свято з трагічною історією. Усе почалося з розгону поліцією і підрозділами СС мирної демонстрації з нагоди створення Чехословацької Республіки, під час якого був тяжко поранений студент-медик Ян Оплетал. 11 листопада він помер. Його похорон, що проходив 15 листопада, перетворився у протест проти окупації, в якому взяли участь тисячі людей. 17 листопада відбулися масові арешти чеських студентів у Празі та інших університетських містах.

1941 року Міжнародна Рада Студентів прийняла заяву, в якій день 17 листопада в пам'ять про події в Чехії було оголошено Міжнародним днем студентів.

У наші дні День студента позиціонується не як траурний день пам'яті, а як свято молодості, жаги до життя й великих звершень. Адже саме студентство в усі часи й в усіх країнах було активною рушійною силою, яка могла змінювати державний лад та чинити революцію.

Про це згадали студенти Президентського університету, Інституту дизайну, архітектури та журналістики, Економіко-правового технікуму при МАУП, які зібралися в кіноконцертному залі «Україна».

Із прийдешнім святом учасників заходу привітав ректор МАУП Микола Несторович Курко. Він і нагадав присутнім у залі про те, яка сумна подія лягла в основу свята, яке важливе значення для подальшої кар’єри має успішне навчання у ВНЗ, як можна студентські роки використати для розвитку своїх талантів та здібностей.

Голова студентського самоврядування Академії Олексій Олійник, приєднавшись до поздоровлень, зауважив, що його однолітки мають виконати два найближчих і найважливіших завдання: весело відсвяткувати 17 листопада і успішно здати зимову сесію.

Після привітань настала найочікуваніша мить урочистостей: кращим студентам за відмінне навчання, активну участь у громадському та культурно-мистецькому житті Академії ректор вручив подяки, а командам-призерам Спартакіади — медалі та кубки.

Завершили свято зірки академічної самодіяльності веселим, драйвовим концертом.

З Міжнародним днем студента, студенти всіх років і поколінь!

Поділитися посиланням: