Про Академію

Меню

В Одеському інституті МАУП відбулася конференція «Наука в ХХІ столітті: перспективи розвитку та пріоритетні напрями досліджень»

18 Травня 2017 12:47

17 травня 2017 р. в Одеському інституті МАУП відбулася Міжвузівська науково-практична конференція з міжнародною участю на тему: «Наука в ХХІ столітті: перспективи розвитку та пріоритетні напрями досліджень» до Дня науки України (20.05.2017 р.) З вітальним словом до учасників звернулася в. о. директора ОІ МАУП професор МКА Каракасіді О. Ф., яка привітала учасників з Днем науки та вручила грамоти членам студентських наукових клубів за активну наукову діяльність.

З основною доповіддю на тему «Застосування проектно-орієнтованого підходу в управлінні інноваційною діяльністю освітніх установ» виступив заступник директора з навчальної та науково-методичної роботи ОІ МАУП  к. т. н. Крамський С. О. Результати дослідження питання про сучасні механізми функціонування українсько-польських відносин в галузі науки та освіти представили к.е.н., доцент, доцент кафедри маркетингу Одеської державної академії будівництва та архітектури Захарченко О. В., к.е.н., доцент, доцент кафедри управління, фінансів та адміністрування ОІ МАУП Онищенко Н. В. та магістрант ОДАБА Захарченко М. Ю., які тільки повернулися з Польщі, де брали участь в Міжнародному науковому форумі.

Презентацію результатів дослідження особливостей потенціалу самореалізації студентів ВНЗ представила завідувач кафедри загальнонаукових дисциплін, соціальних та поведінкових наук, доцент, професор кафедри, доцент Одеського національного морського університету, практичний психолог Садова М. А. Доцент кафедри правових дисциплін ОІ МАУП, ад’юнкт-професор МКА Золотарьова О. А. проаналізувала шляхи розвитку української юридичної науки.

К. і. н., старший науковий співробітник Одеського історико-краєзнавчого музею, доцент кафедри правових дисциплін ОІ МАУП Боган С. М. розповів фрагменти з історії одеської міліції 1917 р. за матеріалами наукових досліджень листування Одеської ради робітничих депутатів, присвятивши своє дослідження 100-річчю Української національної революції.

Члени студентських наукових клубів Негруль Світлана, Шатайло Ярослава і Махоніна Маргарита представили результати своїх досліджень в галузі права та маркетингу. Зокрема, Голова Клубу «Феміда» Світлана Негруль займається проблемами розвитку правового інституту зайнятості населення, в межах дослідження провела анкетування мешканців села Пужайкове Балтського району Одеської області, наразі готує матеріали з підсумками дослідження для Балтського районного відділу Державної служби зайнятості.

Міжнародна участь в конференції відбулася в режимі відео-конференції, підготовленої керівником центру міжнародного співробітництва ОІ МАУП к.т.н. Стадником О. І., який був ведучим та перекладачем у цій частині конференції.

По відео-зв’язку Мартін Бадаква (Martin Badakva), представник молодіжного науково-спортивного громадського товариства  м. Лохштадт (Німеччина), розповів про своїх українських предків, про зацікавленість німецької молоді Україною в зв’язку з Угодою про асоціацію з ЄС і запропонував постійну співпрацю та поїздки студентів ОІ до Німеччини.

Професор, старший науковий співробітник кафедри природознавства факультету морської інженерної справи та природничих наук Клайпедського університету (Литва), експерт Європейської комісії з охорони оточуючого середовища Ольга Анн, випускниця Одеського національного університету ім. І. І. Мечникова, розповіла про розвиток інноваційних технологій в екологічній сфері, про напрями наукових досліджень з питань біотехнології, старіння європейського населення, нафтопереробки, морської інженерії для сучасних морських терміналів, безпеки паливних ресурсів. О. Анн повідомила, що багато випускників Одеської морської академії та Морського університету працюють в Клайпеді, акцентувала увагу на нових можливостях академічної мобільності викладачів та студентів за умови безвізу для України.

Олеся Леленталспівробітник відділу міжнародних відносин університету «Вища школа адміністрації та бізнесу» (м. Гдиня, Польща) розповіла в режимі відео-зв’язку про факультети Вищої школи, навчання в Школі українських студентів і можливості навчання та проходження практики у Польщі студентами Одеського інституту МАУП, з урахуванням надання Україні безвізового режиму. Вища школа адміністрації та бізнесу  бере участь в програмі «ЕРАЗМУС» з рекрутування іноземних студентів на навчання чи проходження практики в Польщі. Студенти Вищої школи м. Гдиня привітали студентів Одеського інституту МАУП та запропонували постійне співробітництво.

З заключним словом на конференції виступив заступник директора з навчальної та науково-методичної роботи ОІ МАУП к. т. н. Крамський С. О. та вручив сертифікати учасникам конференції.

В конференції взяли участь викладачі ОІ та інших ВНЗ Одеси і студенти денної та заочної форм навчання. Учасники висловили задоволення результатами конференції, подякували центру міжнародного співробітництва ОІ та запропонували режим наукових відео-конференцій використовувати і в подальшому.

 

                              Олена Золотарьова

 

Поділитися посиланням: