Про Академію

Меню

В Одеському інституті МАУП відбулися 9-ті щорічні дебати

06 Березня 2017 14:03

В Одеському інституті МАУП 2 березня 2017 р. відбулися 9-ті традиційні щорічні ДЕБАТИ КЛУБІВ «ФЕМІДА» (правознавці) і «М:АНГО» (менеджери, економісти) на тему: «Зарплата «в конверті»: pro et contra». Дебати проходять з 2009 року у формі «круглого столу» за методом роздільного мислення Бове «Шість шляп». По 4-5 членів кожного клубу-студентів 3-5 курсів інституту ретельно готуються згідно з обраною темою та позицією «за» або «проти», яка визначається жеребкуванням на щорічній Студентській науковій конференції ОІ в грудні кожного року.

Перед початком дебатів  науковий керівник Клубу «Феміда», заступник завідувача кафедри правових дисциплін, доцент кафедри, ад’юнкт-професор МКА  Золотарьова О. А. нагадала основні положення правового регулювання зарплати в Україні та розповіла про типові порушення в її виплаті, нагадала Правила проведення дебатів. Науковий керівник Клубу «М:АНГО», доктор філософії в галузі економіки МКА/МАУП, доцент кафедри управління та адміністрування Мороз Д. Г. освітила питання «Маркетинг персоналу: сегментація по зарплаті».

Члени клубів обговорили наступні проблеми:

1) Чому люди погоджуються на так звану «сіру» та «чорну» зарплату, і чи слід це робити?

2) Роботодавець має від «тіньової» зарплати вигоду чи «головну біль» та небезпеку?

3) Чи повинен відповідати роботодавець за зарплату «у конверті» і несплату частки податків?

4) Чи має значення розмір майбутньої пенсії працівника, що отримує «тіньову» зарплату – це ж віддалена перспектива: pro et contra?

5) Чи може вважатися соціально захищеним той, хто отримує зарплату «в конверті»?

6) Чи можна судити про стан і перспективи підприємства чи ФОП, якщо вони виплачують «тіньову» зарплату?

7) Зарплати та сучасні кредити: за і проти.

8) Чи допоможе збільшення розміру мінімальної зарплати до 3200 грн. подолати зарплату «в конверті»? (загальне обговорення)

            Учасники визнали, що існують передумови для виплат «тіньової зарплати», показники якої, згідно з дослідженнями, досить високі. Працівники, що отримують «чорну» зарплату, повністю соціально не захищені, а ті, хто отримує «сіру» зарплату, позбавляються можливості потім отримати достойну пенсію. Підвищення мінімальної зарплати до 3200 грн. для працівника є позитивним, великі та деякі середні підприємства вимушені вивести з «тіні» свою діяльність, щоб оплатити такі суми зарплат, звідти зростають суми податків і зборів до бюджету та до Пенсійного Фонду України. Але для мікро- та малого бізнесу таке підвищення стало катастрофічним, за відкритими даними приблизно 300 тисяч ФОП з 1.01.17 р. припинили свою діяльність, а їх колишні працівники шукають роботу.

            Обидві сторони навели аргументи і факти згідно із своєю позицією. Журі дебатів у складі: Волянський Вадим Валерійович – голова журі, кандидат політичних наук, заступник директора;

Боган Сергій Михайлович – кандидат історичних наук, доцент кафедри правових дисциплін, - визначило, що більш переконливою стороною були члени Клубу «М:АНГО». Нажаль, це засвідчує факт існування об’єктивних причин для виплат «тіньових» зарплат, перш за все через недосконале податкове законодавство та неподолану корупцію, що потребує від підприємців, замість повної оплати зарплати та податків, тримати у сейфі готівку для виплат неправомірної вигоди чиновникам за дозволи та перевірки.

 

 

            Голова СНТ, студентка 5 курсу                                                                                                         Ілона Степаненко

Поділитися посиланням: