Про Академію

Меню

ВІТАЄМО ВСІХ УКРАЇНЦІВ З ДНЕМ СОБОРНОСТІ УКРАЇНИ!

21 Січня 2021 12:25

22 січня українці відзначають одне з найголовніших свят нашої країни – День Соборності України, приурочений до Акту Злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки.

Саме  22 січня 1919 року ця знаменна подія відбулася на Софійській площі у Києві. Але вперше на державному рівні День Соборності України почав відзначатися із 1999 року відповідно до Указу Президента, «враховуючи велике політичне та історичне значення об'єднання Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки для утворення єдиної (соборної) української держави».

Яскравим проявом єдності, прагнення українського народу до свободи, став «живий ланцюг», організований патріотичними силами 21 січня 1990 року з нагоди 71-ї річниці проголошення Акту Злуки. Тоді понад мільйони українців, узявшись за руки, утворили безперервний ланцюг від Києва до Львова.  

Віримо, що територіальна цілісність України назавжди залишиться непорушною. І лише разом в єдності та соборності душ ми зможемо побудувати економічно й духовно багату, вільну й демократичну Україну.

Вітаємо всіх українців з Днем Соборності України! Бажаємо всім міцного здоров’я, миру та добра, міцної єдності, сили духу та згуртованості всій країні! Нехай доля завжди буде прихильною до вас і ваших родин, даруючи щастя й радість життя!

Поділитися посиланням: