Про Академію

Меню

ВІТАННЯ З ДНЕМ УКРАЇНСЬКОГО КОЗАЦТВА, ПОКРОВИ ПРЕСВЯТОЇ БОГОРОДИЦІ ТА ДНЕМ ЗАХИСНИКА УКРАЇНИ!

13 Жовтня 2020 14:22

14 жовтня Україна святкує відразу три славетних свята – День Українського козацтва, свято Покрови Пресвятої Богородиці та День захисника України.

7 серпня 1999 року другий президент України Леонід Кучма підписав указ про встановлення Дня українського козацтва в день Покрови.

Для українських козаків день Покрови Божої Матері був найбільш шанованим святом, адже їхню церкву було присвячено саме Діві Марії. В цей день, 14 жовтня, у козаків відбувалися вибори нового отамана.

Після зруйнування Запорізької Січі в 1775 році козаки, що пішли за Дунай на еміграцію, взяли з собою образ Покрови Пресвятої Богородиці. Козаки настільки вірили в силу Покрови Пресвятої Богородиці та настільки урочисто відзначали свято Покрови, що впродовж століть в Україні воно набуло ще й козацького змісту та отримало другу назву – Козацька Покрова.

Враховуючи історичні традиції й на честь вшанування українського війська датою Дня захисника України було обрано 14 жовтня 2014 року відповідно до указу тодішнього президента Петра Порошенка.

День захисника України запровадили на тлі збройної агресії Росії на Донбасі та анексії Криму з метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності та територіальної цілісності України, військових традицій і звитяг українського народу, для подальшого зміцнення патріотичного духу в суспільстві

Тож з щирого серця вітаємо всіх, хто має високе звання захисника України, з цими знаменними святами! Адже саме ви в різні часи обороняли та обороняєте незалежність й територіальну цілісність нашої держави. Завдяки вашій мужності, самовідданості та хоробрості домівки українського народу наповнені світлом, любов’ю та спокоєм.

Хочемо побажати вам доброго здоров’я, незламної волі, твердості духу, надійного родинного тилу та тепла рідної домівки, і нехай ваші шляхетні вчинки й подвиги служитимуть в справі захисту нашої держави!

Керівництво Академії

Поділитися посиланням: