ВІТАННЯ З РІЗДВОМ ХРИСТОВИМ!

05 Січня 2021 16:03

Різдво Христове – день, коли народився Ісус Христос, відзначають православні християни 7 січня. Свято Різдва належить до великих християнських, так званих Дванадесятих неперехідних свят, і має п’ять днів передсвяткування й шість днів післясвяткування й завершується святом Обрізання Господнього.

Цього дня сталася велика для всього християнського світу подія – народження Ісуса Христа у Вифлеємі. Усі християни переконані, що Ісус Христос був посланий Богом на землю задля спокутування гріхів та спасіння людства. Старозавітні пророки провістили місце й час народження Спасителя світу – 5508 рік від створення світу. Отже, 7 січня – це день народження Сина Божого на землі. Від цього дня починається відлік часу.

За українськими традиціями святкуванню Різдва Христового традиційно передувало особливе прибирання оселі. Її прикрашали розписами, рушниками, килимками, святково оздоблювали покуття. Святвечір (так званий вечір перед Різдвом) передував останній – найсуворіший – день Різдвяного (Пилипівського) посту. З появою першої зірки на небі вся родина урочисто збиралася на Святу вечерю. На столі мало бути зібрано дванадцять пісних страв, серед яких головувала кутя.  

Українські традиції святкування Різдва зберігали відгомін язичницьких звичаїв, пов’язаних з прадавнім культом пошанування душ померлих предків (оскільки їжа для них, узвар та кутя мали сакральне та ритуальне значення). Християнський контекст надав традиції нового значення – спогадів про спасительну жертву Христа.

В Різдвяний Святвечір прийміть теплі й сердечні вітання з величним, світлим та радісним святом Різдва Христового!

Нехай свята Нового року та Різдва Христового принесуть в кожну оселю світлу радість, спокій та достаток, додадуть сили та здоров’я, стануть початком нових досягнень й успіхів у кожній родині! Хай ангел завжди оберігає вас від негараздів, а Господь дарує благословення на всі добрі справи!

Веселих Різдвяних свят, смачної куті, щедрої коляди та щасливого Нового року!

Поділитися посиланням: