Меню

Волосся розкажуть про вашу біографію

16 Січня 2017 20:44

Аналіз одного волоса може показати, звідки людина родом і де він бував до цього моменту, що дає урядовим установам можливість відслідковувати переміщення міжнародних злочинців і підозрюваних у тероризмі.

Дослідження поздовжніх сірчистих ізотопічних варіацій (longitudinal sulfur isotopic variations) в пасма людських волосся показали, що можна виявити незначні зміни в раціоні харчування людей і, відповідно, виявити куди і коли вони переїжджали. Згідно однієї з публікацій цього місяця в журналі «Аналітична та Біоаналітична Хімія» тепер цілком ймовірно пролити трохи світла на образ життя людини, нічого при цьому у нього не питаючи.

Новий метод поєднує в собі системи лазерної абляції (laser ablation system) і многосборочной індуктивно-зв'язаною плазмою мас-спектрометрії (LA-MC-ICP-MS). При звичайних же пробах волосся на наркотики, в загальних випадках, використовується газова хроматографічний-мас-спектрометрія (gas chromatography-mass spectrometry).

Коли промінь лазера контактує з волоссям, він генерує аерозоль, який, будучи в стані іонізованої плазми, що дозволяє спектрометру визначити точні пропорцииг ізотопів сірки, що можуть бути пов'язані з географічними переміщеннями донора волосся. А оскільки довжина волосся збільшується в середньому на половину дюйма в місяць, дані, отримані від простого 2-дюймового волосся, можуть дати велику маршрут руху його власника [1 дюйм = 2.54 сантиметри].

Для своїх досліджень, вчені з хімічної метрологічної лабораторії в Сполученому Королівстві і з Університету Ов'єдо, Іспанія, зібрали зразки волосся з трьох добровольців, два з яких були стаціонарними жителями Великобританії, в той час як третій провів останні шість місяців роз'їжджаючи по Хорватії , Австрії та Австралії. Тест показав, що волосся мандрівника дійсно дають значні відмінності ізотопів сірки, у той час як зміни волосків від двох людей, що живуть на одному місці, були мінімальними, і в обох випадках практично ідентичні.

Британські служби безпеки вже заявили про свою зацікавленість у цьому проекті. Наступний крок полягає в тому, щоб встановити загальні відповідності варіацій географічним місцевостям завдяки даними дослідницької групи, яка вже працює з зразками волосся від 150 добровольців.

Будова волосяного фолікула (малюнок). 1 - устя волосяного фолікула (пора), що відкривається на поверхню шкіри. 2 - сальна залоза.

Поділитися посиланням: