Про Академію

Меню

1 грудня відзначають Всесвітній день боротьби зі СНІДом

02 Грудня 2008 10:37

Уперше цей день відзначався у 1988 році після того, як на зустрічі міністрів охорони здоров'я всіх країн пролунав заклик до соціальної терпимості і розширення обміну інформацією про ВІЛ / СНІД.

1грудня Міжрегіональна Академія управління персоналом організувала зустріч студентів з лікарем-консультантом Київського міського центру здоров’я Любов’ю Лисак, яка розповіла про сучасний стан поширення Сніду у нашій країні.

Перші випадки ВІЛ-інфекції в Україні були зареєстровані в 1987 році. За цей час від СНІД померло 14 025 українців. Станом на жовтень цього року в країні офіційно зафіксовано 137 973 випадків ВІЛ-інфекції. Проте, за оціночними даними, в Україні ВІЛ-позитивними є 440 тисяч осіб. Майже п’ята частина всіх інфікованих хворі на СНІД.

Основні шляхи зараження — через голку, передавання ВІЛ-інфекції від матері дитині та статевий шлях. Останній зараз є одним із поширених і становить понад 38% від усіх випадків зараження.

Єдиний спосіб дізнатися, чи є в організмі ВІЛ, — пройти спеціальне тестування. Цей тест є добровільним, безплатним та конфіденційним. У нашій країні приділяється багато уваги лікуванню та допомозі вже інфікованим людям і хворим на СНІД.

Аби не попасти в тенета епідемії, треба бути обачним у статевих стосунках, користуватися засобами індивідуальної контрацепції, за потреби використовувати лише одноразові шприці.

Розповсюдження епідемії по регіонах України різне: найбільше потерпають Дніпропетровська, Донецька та Миколаївська області, далі Севастополь. Київ займає п’яте місце.

З 2004 року стартувала п’ята національна програма профілактики ВІЛ/СНІД, яка передбачає впровадження антиретровірусної терапії. Антиретровірусні препарати припиняють розвиток вірусу, і хвороба стає менш небезпечною. Ці ліки дають можливість ВІЛ-інфікованому на стадії СНІДу хай не цілком вилікуватися, але нормально почуватися, вести соціальний спосіб життя.

Крім того, студенти МАУП мали можливість подивитися фільм про тяжкі долі людей, хворих на СНІД.

Поділитися посиланням: