1 грудня відзначають Всесвітній день боротьби зі СНІДом
Уперше цей день відзначався у 1988 році після того, як на зустрічі міністрів охорони здоров'я всіх країн пролунав заклик до соціальної терпимості і розширення обміну інформацією про ВІЛ / СНІД.
1грудня Міжрегіональна Академія управління персоналом організувала зустріч студентів з лікарем-консультантом Київського міського центру здоров’я Любов’ю Лисак, яка розповіла про сучасний стан поширення Сніду у нашій країні.
Перші випадки ВІЛ-інфекції в Україні були зареєстровані в 1987 році. За цей час від СНІД померло 14 025 українців. Станом на жовтень цього року в країні офіційно зафіксовано 137 973 випадків ВІЛ-інфекції. Проте, за оціночними даними, в Україні ВІЛ-позитивними є 440 тисяч осіб. Майже п’ята частина всіх інфікованих хворі на СНІД.
Основні шляхи зараження — через голку, передавання ВІЛ-інфекції від матері дитині та статевий шлях. Останній зараз є одним із поширених і становить понад 38% від усіх випадків зараження.
Єдиний спосіб дізнатися, чи є в організмі ВІЛ, — пройти спеціальне тестування. Цей тест є добровільним, безплатним та конфіденційним. У нашій країні приділяється багато уваги лікуванню та допомозі вже інфікованим людям і хворим на СНІД.
Аби не попасти в тенета епідемії, треба бути обачним у статевих стосунках, користуватися засобами індивідуальної контрацепції, за потреби використовувати лише одноразові шприці.
Розповсюдження епідемії по регіонах України різне: найбільше потерпають Дніпропетровська, Донецька та Миколаївська області, далі Севастополь. Київ займає п’яте місце.
З 2004 року стартувала п’ята національна програма профілактики ВІЛ/СНІД, яка передбачає впровадження антиретровірусної терапії. Антиретровірусні препарати припиняють розвиток вірусу, і хвороба стає менш небезпечною. Ці ліки дають можливість ВІЛ-інфікованому на стадії СНІДу хай не цілком вилікуватися, але нормально почуватися, вести соціальний спосіб життя.
Крім того, студенти МАУП мали можливість подивитися фільм про тяжкі долі людей, хворих на СНІД.