1 вересня — свято знань

04 Вересня 2006 11:36
Ось і завершилося літо та розпочався новий навчальний рік. Викладачі, студенти та їхні батьки заполонили територію МАУП. Привітати з 1 вересня до Академії завітали відомі вчені та митці, дипломати, народні депутати. Така увага з боку українських та іноземних діячів є шаною Академії за її якісну освіту, активну громадську позицію та благодійницьку діяльність.
У свідкуванні дня знань взяли участь представники дипломатичного корпусу: Тимчасовий Повірений у справах Великої Соціалістичної Народної Лівійськлї Арабської Джамахірії - Його Високоповажність Пан Фурджані Абдуссалам та дипломати Посольства, Радник Посольства Російської Федерації Пан Тюркін Володимир Борисович, Радник Посольства Азербайджанської Республіки - Пан Сещ Гадмалієв, Торговий представник Посольства Південно-Африканської Республіки Пан Охріменко Олександр Петрович,         Перший секретар Посольства Ісламської Держави Афганістан Пан Заріф Асір, Перший секретар Посольства Палестини — Пан Дауд Абдулла, Аташе 3 науки і культури Ісламської Республіки Іран Пан Джабер Васік.
Свято традиційно розпочалося з молебню за Україну. Біля каплиці Святого Георгія Побідоносця Отець Діонісій прочитав молитву, яка також транслювалася на Площу Знань, де зібралися студенти-першокурсники під штандартами своїх інститутів та численні гості. Благословивши Україну, керівники МАУП та почесні гості перейшли на Площу Знань. Відкрив свято ректор Академії Микола Головатий:
Щиро вітаю всіх, хто вчить та вчиться з цим прекрасним днем. Сімнадцятий рік Міжрегіональна Академія управління персоналом приймає у свою родину нових студентів. За цей час ми стали найбільшим недержавним вищим навчальним закладом та й надалі не припиняємо розвиватися. Адже головне — виховувати справжніх громадян України. Студенти — ви наша майбутня еліта. Ви здобуваєте не просто знання, ви стаєте справжніми українцями. Вам належить розбудовувати Україну суверенною, демократичною та соборною країною — такою, про яку мріяли тисячі поколінь.
Початок нового навчального року відзначається у МАУП під гаслом: «Ми українці!» Це прояв шани та любові до Батьківщини. Після того, як прозвучав гімн України, студенти-козаки Українського військово-козацького інституту ім. Великого князя Святослава внесли на Площу Знань прапори України, МАУП та Міжнародної Кадрової Академії. Голова Наглядової ради МАУП, відомий вчений, професор Георгій Щокін звернувся з вітальною промовою до студентів:
Сьогодні ви приєднуєтесь до великої родини українського студентства. Ця важлива подія відбувається якраз після 15-ї річниці Незалежності України. Багато поколінь, справжніх народних синів і доньок поклали своє життя, аби здобути цю незалежність. Зробити Україну квітучою та щасливою — ось наша спільна мета. Для цього ми вчимося, працюємо, живемо. Наступну 15-ю річницю ви будете зустрічати вже з власними дітьми, ви вже будете освіченими, шанованими в суспільстві людьми. Ми хочемо, щоб той дух, який панує в МАУП — дух любові до Бога і України — ви пронесли через все життя, передали своїм дітям. Ми бажаємо Вам великих успіхів, щирого кохання, справжньої дружби, глибокої наснаги. В добру путь, молоді наші співвітчизники!
Після привітань Георгій Щокін та видатний український поет, почесний директор інституту соціальних наук Борис Олійник встановили на площі символічний студентський квиток. Відомий кобзар, лауреат Державної премії ім. Т. Г. Шевченка заспівав пісню «Ми українці!» Потужний голос, надзвичайна енергія поета та мелодійні звуки живої кобзи зачарували всіх присутніх.
МАУП славиться своєю позанавчальною роботою. Для студентів створені прекрасні умови для самореалізації у різних сферах: спорті, художній самодіяльності, культурі. Студенти радують своїми досягненнями. Ось і на день знань Олександру Сазановичу та Антону Бочкарьову урочисто вручили посвідчення майстрів спорту міжнародного класу з рукопашного бою. Це визнання вони здобули за успіхи на міжнародній арені.
Не Серет, що в Академії значну увагу приділяють збереженню традицій та української духовності. МАУП знаний своїми пам’ятниками та скульптурними композиціями, які присвячені видатним постатям України. У День знань на території Академії з’явилися дві нові скульптури — Святій Княгині Ользі та Великому Каменяреві - Івану Франку. Презентуючи пам’ятник видатній княгині Голова Наглядової Ради МАУП Георгій Щокін зазначив:
Ми відкриваємо пам’ятник Великій Жінці, Мудрій Княгині Київської Русі. Вона була родом зі слов’янських земель, згодом стала дружиною Великого Князя Ігоря. Це подружжя мало єдиного сина Святослава Хороброго, який розгромив юдейську Хазарію, що поневолювала русів. Саме він зробив Русь великою державою від Волги до Дунаю. Але започаткувала єдність Київських земель ще його мати. Княгиня Ольга на найвищій державній посаді проявила волю, мужність, управлінський талант.
Велика Ольга до цього вже була вшанована Академією — на її честь названий Інститут міжнародної економіки та фінансів. Пам’ятник спорудили в сквері напроти інституту.
А пам’ятник Івану Франку прикрасить «Сад України». Цього року ми відзначаємо 150 років від дня народження видатного українського мислителя. Постать Франка настільки потужна, що всі його праці і в сто томів не можуть уміститися. «Це був світоч світового масштабу», — наголосив під час відкриття пам’ятника Герой України, Голова фонду української культури Борис Олійник. — «У другій половині ХІХ і весь ХХ вік людство не мало такого титана, як Франко. Іван Якович був енциклопедією широкого розмаху, людиною надзвичайної глибини думки. Він багато чого досяг і в суспільно-політичному житті, і в прозі, поезії, народознавстві, літературній критиці… Франко став доктором філософії Віденського університету. Але дивує те, що в Україні чомусь завжди його постать тихо якось применшували. Хоча він дуже любив Україну та багато робив для єднання українців. Тож я особисто дякую Академії за те, що вшанували пам’ять про Франка у бронзі».
Міжрегіональна Академія управління персоналом справді унікальний заклад, що робить неоціненний вклад у розвиток України. Навіть перша лекція нового навчального року під гаслом «Ми українці!» була присвячена Батьківщині. В Академії вважають за головне — виховати справжнього українського патріота.