Про Академію

Меню

Академія приділятиме більше уваги національно-патріотичному вихованню в регіональних філіях

19 Жовтня 2005 14:36

В МАУП відкрито курси підвищення кваліфікації для заступників директорів з національно-патріотичного виховання регіональних підрозділів Академії. Нещодавно завершився їх перший етап. Підвищувати кваліфікаційний рівень приїхали представники з 13 регіональних філій МАУП, в тому числі Львівської, Прикарпатської, Житомирської, Запорізької, Вінницької філій. Вони зможуть обмінятися власним досвідом навчально-виховної роботи, що проводиться в регіонах, а також вивчити досвід своїх київських колег. Викладають на курсах провідні фахівці Міжрегіональної Академії управління персоналом. Це, зокрема, віце-президент Академії, ректор МАУП, професор Микола Головатий, віце-президент Академії з національно-патріотичного виховання, професор Микола Дробноход, директор Українсько-Російського інституту менеджменту та бізнесу ім. Б. Єльцина, доктор політичних наук Олександр Антонюк, директор Інституту політичного лідерства та лінгвістики ім. Н. Мандели, доцент кафедри гуманітарних наук Світлана Касьянова, директор Центру риторики «Златоуст», доктор педагогічних наук Галина Сагач. Очолюють курси віце-президент Академії, професор Віталій Гайченко, головний вчений секретар, генеральний директор Інституту міжнародної освіти та проблем управління ім. Конфуція Алла Падун та директор Вищої школи управління Інституту Анжела Акайомова.

Виступаючи перед присутніми, ректор Академії, професор Микола Головатий наголосив на винятковій важливості виховної роботи серед студентів. Адже без виховної роботи неможливо розв’язати цілий комплекс питань навчального процесу, та й просто виховати гармонійну особистість. «Говорячи про систему фахового навчання, - зазначив Микола Федорович, - не маємо на увазі лише професійний аспект. В такому разі навчальний процес зводився б до підготовки спеціалістів, яким байдуже де працювати – чи то в Китаї, чи в США. Але якщо йдеться про навчання фахівців, що працюватимуть на власну державу, не можна забувати про духовну сторону. Ось чому питання національно-патріотичного виховання є надзвичайно важливим». Прикро, але останні роки позначені нехтуванням державою цієї важливої складової педагогічного процесу у вищій школі. Викладачі вузів зосереджують свою увагу передусім на навчальному процесі, а про виховання зовсім забувають. Ця проблема звичайно віддзеркалює загальний стан справ в країні. Адже в Україні фактично немає загальнонаціональної ідеології, немає національно-патріотичної ідеї. «Втім це не означає, що ми не маємо на чому виховувати. Адже українці – нація з глибоким культурним корінням та традиціями, - зазначає Микола Головатий. - Але якщо держава вважає, що це їй не потрібно, то це потрібно нам – викладачам Академії».

Справді, національно-патріотичному вихованню в МАУП приділяється максимальна увага. Різного роду мистецькі заходи, як то художні виставки, зустрічі з представниками  української творчої інтелігенції, світлиці, науково-практичні конференції, круглі столи для студентів Академії стали вже звичним явищем.