Про Академію

Меню

Астрофізики побудували рекордно точну вселенську «лінійку»

15 Травня 2016 14:44

Тривимірна карта була складена астрофізиками, які брали участь в проекті BOSS (Baryon Oscillation Spectroscopic Survey, Спектроскопічний огляд баріонних осциляцій). Дана карта була створена з унікальною точністю, а саме 1% на визначення відстані. Корнельский університет отримав цю роботу в архіві. Трохи про цю роботу можна прочитати на сайті лабораторії імені Лоуренса в Берклі.

Спостереження за 1 277 503 галактиками за допомогою телескопа, в обсерваторії Apache Point, яка знаходиться в New-Mexico, привели до складання даної карти. Огляд і аналіз запланованих 90% об'єктів, який провели вчені, розташований всього на 7% неба. Об'єкти розставлені на карті знаходяться в шість мільярдів світлових років від нашої планети.

Відстань до зірок і галактик визначалося вченими за допомогою явищ, званими баріонні осциляції. Сліди від акустичних хвиль, які залишила Всесвіт задовго до того, як перетворитися в прозору, реагують з фотонами зупиняло їх у просторі. Далі кластери галактик розвивалися завдяки даним хвилях, які збереглися завдяки падінню температури до критичного рівня. Вчені виміряли відстані завдяки тому, що змогли використовувати радіус осциляції, так як він однаковий у всіх частинах Всесвіту.

Карта, створена астрофізиками, допоможе в розумінні темної енергії і її природи. Завдяки ній, можна проаналізувати кривизну простору Всесвіту. Спектр квазарів - ще один метод, які пропонували учені для складання карти.

Поділитися посиланням: