Про Академію

Меню

Астрофізики знайшли п'ять прихованих надмасивних чорних дір

02 Червня 2016 10:40

Завдяки космічному телескопу (NuSTAR) Nuclear Spectroscopic Telescope Array, астрофізиками було виявлено п'ять дуже масивних чорних дір. Ускладнювало їх виявлення те, що вони приховані шарами пилу і газу. Всі результати, які були отримані в ході таких досліджень, надійшли для публікацій в The Astrophysical Journal, але все ж трохи інформації про це відкриття можна виявити на сайті NASA.

Надпотужні діри були виявлені по рентгенівському випромінюванню матерії, яка зосереджена поблизу від них. Це випромінювання здатне проникати крізь товщу пилу і газу і не поглинається ними.

Один з авторів беруть участь у цьому дослідженні Джордж Ленсбері повідомив, що тільки завдяки NuSTAR у них вперше з'явилася ця можливість, гранично чітко розгледіти цих монстрів так як раніше їм заважала навколишнє їх матерія і для таких спостережень вони були зовсім не доступні.

Телескоп був запущений в 2012 році і на відміну від своїх попередників він має здатність з більшою чутливістю і точністю до виявлення високоенергетичного рентгенівського випромінювання. Управління телескопом відбувається з Лабораторії реактивного руху NASA яка розташовується в Пасадена штат Каліфорнія. А сам апарат побудували в американській компанії, що спеціалізується виготовленням космічних апаратів і ракетоносіїв Orbital Sciences Corporation (OSC) в штаті Вірджинія.

Астрофізики відзначають, що їхня знахідка мають масу близько десяти мільярдів разів більшу, ніж звичайні чорні діри і Сонце. На їхню думку, такі об'єкти найчастіше розташовуються в самих центрах великих галактик, і вони оказиваеют важливий вплив на розвиток великих зоряних систем. Наприклад, за оцінками все тих же дослідників, приблизно через чотири мільярди років надмасивні діри, які розташувалися в центрі Чумацького шляху і Туманності Андромеди, з'єднаються в одну.

Поділитися посиланням: