Про Академію

Меню

Астрономи продовжать пошуки життя на екзопланетах по-новому

29 Квітня 2016 04:03

Астрофізики з Інституту вищих досліджень в Прінстоні розробили новий метод пошуку кисню, води і хлорофілу на екзопланетах. Результатами досліджень вчені розповіли в одній зі статей журналу PNAS.

Вчені спроектували модель, атмосфери планети, якщо на ній мешкає життя. Вони вважають, що земний телескоп або орбітальний зможуть засікти спектри атмосфери планети на якій імовірно є життя.

Найбільше вчених цікавить, чи є наявність води і хлорофілу в ній. Модель атмосфери створювалася схожою до земної. Особлива увага при будові атмосфери приділялася релєєвськоє розсіювання світла на неоднорідностях атмосфери (це розсіювання дає блакитний колір земній атмосфері).

Взявши за основу свої обчислення, астрофізики назвали вимоги, які повинні мати спеціальні спектрографи для виявлення даних речовин. Так як дозвіл спектрометра, необхідне для виявлення цих речовин, не збігаються. Мінімальне значення дозволу - для води, а максимальне - для хлорофілу.

Вчені говорять, що вони змогли спроектувати модель з найменшим числом параметрів. Також вчені вважають, що з відкриттям нових технологій в наглядових можливості і за допомогою сучасних обсерваторій, дозволять відкрити населені життям планети для подальшого вивчення.

Поділитися посиланням: