Про Академію

Меню

Астрономи розповіли про користь нейтрино для боротьби з карієсом

29 Квітня 2016 04:03

Американський астрономічний журнал (The Astronomical Journal) опублікував результати досліджень про виникнення фтору, який є основним складовим елементів засобів, для чищення зубів. Своєю присутністю в світі фтор зобов'язаний елементарних частинок під назвою нейтрино, які виділяються під час вибуху зірок. Виходячи з такої теорії, можна зробити висновок про космічне походження головного борця з карієсом.

Фтор не так значно поширений в світі, як його сусіди по таблиці хімічних елементів кисень і неон. Хоча і кисень, і неон так само з'являються в просторі галактики після зіркових спалахів.

Американські вчені Кетрін Пілачовскі і Кемерон Пейс намагалися встановити природу походження фтору, спостерігаючи в 2,1-m телескоп за 79 небесними світилами в Державній обсерваторії Кітт-Пік. Шуканий елемент був присутній на 51 зірці, його мала кількість, є показником того, що виділятися він може тільки з нейтрино. В процесі спалаху викидається 10 в 58 ступені нейтрино. Якщо при цьому, з ядер атомів неону нейтрино зможе витіснити протон або нейтрон, то відбувається виділення фтору.

Нові дані про походження фтору не збігаються з попередніми відкриттями в цій галузі, автором яких є знаменитий астроном Хенрік Йонссон.

Поділитися посиланням: