Про Академію

Меню

Астрономи виявили найдавнішу систему з п'яти екзопланет земного типу

29 Квітня 2016 04:02

У публікації, доступною на веб-ресурсі arXiv.org, вчені розповіли про відкриття ними системи, яка включає в себе 5 планет. Підсумки їх діяльності в короткому викладі розміщені на веб-ресурсі New Scientist.

Вік даної системи планет перевершує вік землі в 2 рази. Вона виникла приблизно 11 мільярдів років тому. Розташована досліджувана планетна система на відстані, яку промінь світла долає за 117 років. Астрономи назвали її Kepler-444. Дальня планета знаходиться на відстані, що не перевищує 0,1 а. е. від свого світила. Діаметр найменшої планети менше діаметра землі в 0,4 рази, а найбільшою - 0,74.

Найбільш далека з п'яти планет обертається близько світила за 9,7 доби, а близька всього за 3,6 доби. За даними, які були отримані завдяки апарату Kepler, планети радіус яких перевищує земний в 1,7 і більше разів зазвичай бувають газоподібними, якщо їх радіус менше часто бувають скелястими.

Планети, що входять розглянуту нами планетну систему, є скелястими, але ймовірність існування життя на них досить низька через те що вони розташовані недалеко від свого світила. Вхідні в дану систему планети найдавніші з екзопланет земного типу, які відомі астрономам на даний момент.

Зірка розглянутої нами системи планет - помаранчевий карлик, який входить в потрійну систему спільно з іншими зірками. Дане наукове відкриття дозволяє вченим зробити нові гіпотези про шляхи, якими розвивалися хімічні сполуки.

Поділитися посиланням: