Про Академію

Меню

Астрономи вперше знайшли суперземлю з гігантськими перепадами температур

29 Квітня 2016 04:02

На сайті університету Кембриджу повідомляється про виявлення Британськими і Бельгійськими астрономами температурних коливань від супер земель - екзо планет, які перевищують вагу Землі до десяти разів.

Так звана Суперземля 55 Рака е проходить дистанцію сорок світлових років від Землі. 55 Рака е проходить обертання свого світила з 18-ї годинниковим періодом - 55 Рака А зірки в подвійній системі. Крім неї існують мінімум чотири екзопланети в системі.

Обертаючись Екзопланета завжди повернена однією стороною до світила, так як перебувати на близькій відстані. Земля приблизно у вісім разів легше ніж 55 Рака е, а також в два рази менше радіус ніж на нашій планеті.

З 2012 по 2013 рік за термін спостереження вчені встановили зраду температури від тисячі до 2,7 тисячі градусів Цельсія на цьому боці завдяки орбітальному телескопу "Spitzer". Ще не зустрічалася планета скелястого типу з такими коливаннями температур, вважають астрономи. Як на Юпітерском супутнику Іо де більш чотириста активних вулканів і такі коливання можуть бути через активної вулканічної діяльності на 55 Рака е.

Планета збагачена вуглецем і цілком можливо алмазами як показують ранні спостереження за цією планетою. Раніше, як відзначають вчені, зробити висновки про температурних коливань в їх атмосфері дозволяло лише через вивчення великих планет. Кращому розумінню суперземель посприяє нове дослідження.

Поділитися посиланням: