Бібліотека – серце ВНЗ

17 Квітня 2006 14:41

Міжнародний бібліотечно-інформаційний центр ім. Ярослава Мудрого Міжрегіональної Академії управління персоналом відомий високою якістю обслуговування відвідувачів та активним впровадженням сучасних технологій, що нині використовуються в бібліотечній справі. Не дивно, що досвід бібліотекарів центру надзвичайно цікавить їхніх колег – працівників вітчизняної бібліотечної мережі. Переймати його в Міжрегіональну Академію управління персоналом приїжджають з усієї України. Це, зокрема, завідуючі та головні методисти бібліотек різних рівнів, всі, хто цікавиться розвитком видавничої діяльності та бібліотечної справи.

А нещодавно в Міжрегіональній Академії управління персоналом відбувся науково-практичний семінар «Бібліотечне обслуговування студентів МАУП та передача навчально-методичних матеріалів у безстрокове користування», де фахівці МБІЦ поділилися з колегами з інших бібліотек (зокрема, з філій МАУП) своїм досвідом роботи.

Із вступним словом звернувся до присутніх ректор МАУП Микола Головатий. Говорячи про якість освітніх послуг, він виділив, зокрема, особливу роль, яку відіграють бібліотеки в навчально-виховному процесі. «Роль, значення бібліотек для навчального процесу важко переоцінити, - зазначив ректор. – Тож одне з нагальних питань, що вирішила для себе Міжрегіональна Академія управління персоналом – це створення і розвиток власного бібліотечно-інформаційного комплексу. І йдеться не тільки про повноцінний доступ відвідувача до інформації – навчально-методичної, спеціалізованої наукової літератури, Інтернету, але і про умови, в яких проходить цей процес. Елемент зручності є надзвичайно важливим як для студента, так і для бібліотечного працівника. Так, використання сучасних технологій, зокрема, в системі ведення каталогів та архівів, обробки літератури, комплектування, сучасні підходи в роботі з відвідувачами дають підстави говорити про створення в МБІЦ умов для повноцінної роботи бібліотекаря та відвідувача».

Актуальні проблеми професійної підготовки, а також деякі аспекти професійної діяльності бібліотекаря було викладено у доповіді генерального директора Міжнародного бібліотечно-інформаційного центру МАУП Любові Бродської («Актуальні проблеми професійної самосвідомості. Функції бібліотекаря у вищій школі»). «Якість бібліотечно-інформаційного обслуговування, як і ефективність функціонування всієї бібліотечної системи, залежить в першу чергу від професіоналізму, - зазначила, зокрема, Любов Олексіївна. – Нині бібліотеки країни переживають не найкращі часи і тримаються в основному на ентузіазмі, знаннях і досвіді старшого покоління. Рівень професіоналізму в бібліотеках падає, бо на роботу приходять люди, що не мають спеціальної підготовки. Нам потрібна комплексна програма «Професія – бібліотекар», над розробкою якої повинні попрацювати не тільки бібліотекарі, але й педагоги, психологи, вчені. Престиж професії – показник виміру суспільством соціальної цінності і функціональної значимості праці професіонала. І ми повинні зробити все, щоб спеціальна бібліотечна освіта та професія бібліотекаря стала престижною, як це є у всьому світі».

Нагальних питань розвитку бібліотечної справи, книжкових фондів, технічного оснащення бібліотек торкнулися у своїх доповідях, зокрема, заступник генерального директора МБІЦ Олена Посвистак («Регламентація роботи бібліотечного працівника»), фахівець відділу комплектування і наукової обробки книг МБІЦ Юлія Панько («Пошукові системи в бібліотеці: створення, призначення, функції»), завідуюча сектором фондознавства та літератури іноземними мовами МБІЦ Наталія Терещенко («Збереження книжкового фонду»), директор «Українського фондового дому» Ігор Карпенко («Призначення та функції системи «УФД-бібліотека»»).

Неабиякий інтерес виявили присутні до видань Академії. Серед відвідувачів бібліотек, як свідчать гості, на видання МАУП є неабиякий попит.

Подекуди в державній бібліотечній мережі впроваджуються сучасні технології, проте темпи цього процесу ще досить слабенькі, та й досвіду бракує. Натомість МБІЦ Академії найбільш повно відповідає рівню сучасної бібліотеки, саме тому його досвід надзвичайно цікавить бібліотечних працівників.

Поділитися посиланням: