Про Академію

Меню

Боксер-професіонал Олександр Спирко – студент магістратури МАУП

12 Січня 2010 10:42

Міжрегіональна Академія управління персоналом здавна славиться своїми студентами-спортсменами. Нещодавно до спортивної еліти МАУП приєднався вже відомий боксер-професіонал, який протягом десяти років був боксером-любителем. Це – Олександр Спирко – студент-магістрант Інституту міжнародних відносин та лінгвістики імені Аверроеса МАУП. Щоб дізнатися про головні заслуги цього спортсмена ми нещодавно зустрілися і поспілкувалися з ним.

-  Розкажіть, про себе, Олександре? Як Ви поринули в спортивне життя?

Мені 20 років, зараз я навчаюся в магістратурі Інституту міжнародних відносин та лінгвістики імені Аверроеса МАУП. Це вже моя друга вища освіта. Раніше навчався в Національному університеті фізичного виховання та спорту, де отримав спеціаліста з альпінійського та професійного спорту та маю звання магістра психології Інституту здоров’я Національного університету фізичного виховання та спорту.

Ще з дитинства до боксу мене залучав мій батько Майстер спорту СРСР з боксу Дмитро Спирко – і я йому дуже вдячний, оскільки саме він наштовхнув мене на життя спортом.

Боксом я займаюся з десяти років і за цей час провів 206 боїв. Зараз я тренуюсь під керівництвом заслуженого працівника фізичної культури та спорту, заслуженого тренера України Олександра Ліхтера, який свого часу готував багатьох відомих боксерів-професіоналів: братів Кличко, Аліну Шатерникову, Володимира Вірчеса…

-  А чи пам’ятаєте свій перший бій в житті?

Раніше, серед дітей десяти років ще не проводилися змагання з боксу. В той час активно проходили змагання за першість України та світу з кікбоксінгу, тайського боксу тощо. Тому, щоб не втрачати свою спортивну підготовку, моє перше змагання було з кікбоксінгу.

У тринадцять років я здобув першість в Євразії з тайського боксу. Тричі здобув першість України з кікбоксінгу. Коли мені виповнилось 13 років, я мав право брати учать у змаганнях з боксу. З того часу і займаюся цим видом спорту певною мірою.

-  В цей час Ви навчалися в школі. Чи важко було поєднувати спортивне життя і навчатися?

З навчанням проблем не було – вчителі розуміли і підтримували мене. Я добре навчався і викладачі запропонували мені закінчити навчання екстерном. Так і було - школу я закінчив на 2 роки раніше аніж ровесники.

-  Зараз навчаєтесь в Міжрегіональній Академії управління персоналом? Як проходить навчання? Як Ви вважаєте, що дасть Вам навчання і отримані знання з політології?

Зараз я працюю спортивним директором Міжнародної організації - Науково-культурно-спортивного союзу «Формула». Доречі, президент цієї організації академік Степан Болотинюк сприяв моєму навчанню, оскільки в цій організації потрібні фахівці з політології.

- Відомо, що Ви маєте багато перемог. Чим можете похвалитися?

В любительському спорті – десятикратний чемпіон України з боксу, двохразовий призер чемпіонату Європи, призер Чемпіонату світу. Зараз представляю промоутерську компанію «K2 East Promotions», керують якою брати Кличко та Вадим Бухкалов. На професійному ринзі провів сім боїв, серед яких чотири закінчив достроково нокаутом. Це були рейтингові знакові бої, які дали можливість претендувати на проведення титульних боїв. Вже через три бої, у разі їх успішності мають розпочались переговори, щоб висунути мою кандидатуру для здобуття звання Чемпіону світу за версією WBC серед молоді у віковій категорії до 23 років.

- Відомо, що в грудні в Запоріжжі проходило свято професійного боксу. Розкажіть про свою участь у змаганні?

Так, дійсно, 19 грудня 2009 року в Запоріжжі «K2 East Promotions» проводила своєрідне свято професійного боксу. Один із боїв – це відбірний бій Чемпіонату Європи та Чемпіонату світу. В цьому змаганні я зустрівся з боксером із Донецької області Олександром Носиковим. У другому раунді бій закінчився достроково - технічним нокаутом.

- Як Ви вважаєте, в чому секрет ваших успіхів?

Перед кожним боєм я маю певні завдання: придивляюсь до суперника, враховую його сильні і слабкі сторони. А вже далі намагаюсь здобути перемогу. У разі гарного виконання завдання, логічним завершенням є нокаут.

- Які плани на майбутнє?

Я займаюся боксом, оскільки вважаю, що в мене має виходити краще, ніж у інших. Я активно тренуюся і, на мою думку, маю перспективи для подальшого розвитку. Хочу в цьому році стати Чемпіоном світу серед молоді, щоб потім досягати найвищих результатів. Приємно, що в МАУП є Департамент фізичної культури та спорті, на чолі з Мироном Ільницьким, який дієво опікується спортом в Академії і сприяє спортивному розвиткові студентів.

Поділитися посиланням: