Борода шкідлива для здоров'я?
В останні роки повальна мода на бороди тільки набирає популярність. Бороду носять все: хіпстера, бізнесмени, державні діячі та навіть члени королівських сімей.
Суперечки про те, чи шкідлива вона або корисна для здоров'я «носія» і його близьких, також не вщухають. У той ж час, інтернет рясніє жартівливими фотографіями застрягла в бороді їжі і всякої-всячини. Лякають також дослідження вчених з Нью-Мексико, які в довільних зразках бороди знайшли сліди кишкових бактерій, які можна знайти в калі.
Але зовсім недавно з'явилася зовсім інша, оптимістична і в деякому роді революційна інформація, яка доводить користь наявності рослинності на обличчі. Британський фахівець Доктор Адам Робертс з Університетського коледжу в Лондоні досліджував зразки бороди 20 випадкових чоловіків, щоб дізнатися, які бактерії містяться на волосках. Йому вдалося вивести близько 100 видів, які зазвичай живуть на людській шкірі. Але крім цього він знайшов щось цікаве - бактерію Barnesiella, яка зазвичай мешкає в малому кишечнику. Примітно, що ця бактерія вбиває хвороботворні мікроорганізми, діючи подібно антибіотика. Можливо, з неї вдасться створити ліки нового покоління, адже число стійких до старих препаратів бактерій з кожним роком зростає.
Фахівці попереджають, що тестування і створення нового препарату - дуже довгий і дорогий процес, не завжди вдається знайти кошти для цього. Так що очікувати надходження нового препарату у вільний продаж поки не варто.
А тим часом вже зовсім інші дослідження, якими займався Рон Катлер з Лондонського університету королеви Марі, показали, що бородатих чоловіків вкрай необхідно ретельно доглядати за рослинністю на своєму обличчі, регулярно очищати її і розчісувати, щоб позбавлятися від мікробів і перешкоджати вростання волосків в шкіру. Адже бактерії чудово осідають на волосках бороди, а миття не рятує від патогенної мікрофлори повністю.
Тому якщо ви - гордий володар довгою пишною бороди, вам слід приділяти цьому елементу своєї зовнішності особливу увагу, так як небезпека може загрожувати не тільки вам, але і всім людям, з якими ви контактуєте. Адже дослідження підтвердили, що бороди таки здатні передавати бактерії - згідно з науковими даними, «бородані» переносять на шкірі обличчя більше мікробів, ніж жінки і голені чоловіки. Проте, можливо бороди ще послужать на благо медицині, і завдяки ним можна буде врятувати не одне життя.