Про Академію

Меню

«Боротьба за якість української освіти чи перерозподіл ринку освітніх послуг?» - прес – конференція з ініціативи МАУП

02 Жовтня 2006 17:08

2 жовтня в УНІАН відбулась з перс – конференція з ініціативи Міжрегіональної Академії Управління Персоналом. Тема конференції «Боротьба за якість української освіти чи перерозподіл ринку освітніх послуг?» Прес – конференція присвячена нещодавнім подіям пов’язаним з відмовою у  видачі 4655 дипломів та з прийняттям незаконного рішення Державної Акредитаційної Комісії призупинення дії ліцензій 32 навчальних підрозділів Академії.

Метою проведення конференції є спроба донести до громадян неправомірність дій з боку Міністерства освіти щодо освітянської діяльності МАУП.

Серед учасників були присутні ректор МАУП та Голова Правління Конфедерації недержавних вищих закладів освіти України Микола Головатий, Перший проректор Міжрегіональної Академії управління персоналом Володимир Яровой, Проректор Міжрегіональної Академії управління персоналом з науково-дослідної роботи Віталій Гайченко та Секретар Наглядової ради Міжрегіональної Академії управління персоналом Василь Короткін.

Проблема взаємовідносин МАУП та Міністерства освіти бере свій початок з першого дня перебування Станіслава Ніколаєнка на посаді міністра відомства. Саме тоді, два роки тому, розпочався брутальний процес цькування найбільшого недержавного навчального закладу України з політичним забарвленням.

Позицію президії Академії висловив ректор Микола Головатий: «Міністерство як державний орган влади намагається знищити МАУП як Вищий навчальний заклад, в якому навчається 57 тисяч студентів з 30 країн світу.

Останнім часом невиправдані напади на МАУП почастішали, зокрема Міністерство в односторонньому порядку почало вимагати зміни організаційно – статутних засад Академії та перереєструватись, назвавшись приватним вищим навчальним закладом. Ми виступили категорично проти, тому що таке положення суперечить чинному законодавству». Розуміючи усю складність ситуації Міністерство активно впроваджує та вживає інші заходи в боротьбі з МАУП.

 «Намагаються систематично та регулярно від 2 місяців до 2 років затримувати ліцензування та акредитацію навчальних підрозділів Академії, крім того за ініціативою високопосадовців проводились численні та упередженні перевірки діяльності МАУП, остання з них проводилась з 9 по 18 серпня, на підставі якої 26 вересня на черговому засіданні, ДАК прийняв безпрецедентне та спірне рішення позбавити ліцензії, тобто права займатися освітньою діяльністю, 32 навчальних підрозділи Академії та призупинити видачу дипломів її випускникам. Хоча найбільше в цій історії обурює те, що насправді жодної комісії з питань вивчення освітньої діяльності МАУП в більшості структурних підрозділів не було! Тому нам не відомо на яких підставах наш навчальний заклад позбавляють ліцензій.

На наше велике переконання нині у вітчизняній системі освіти мова йде про чіткий перерозподіл ринку освітніх послуг між іншими Вузами, а саме Європейським Університетом та Університетом Україна в лавах яких, за спільним рішенням Департаменту Вищої освіти МОН та Асоціацією навчальних закладів недержавної форми власності мають продовжити навчання студенти Академії. Хоча, згідно чинного законодавства, студент на підставі власноручно написаної заяви має право самостійно, без тиску, обрати Вуз для подальшого здобуття освіти. Крім того вище перечисленні Вузи не мають потрібного ліцензійного обсягу!

Отже, в протиправних діях Міністерства освіти вбачаємо акцію політичного замовлення, спрямовану на знищення Академії, що тягне за собою елементарне порушення прав студентів на отримання освіти. Тому, задля  захисту власної честі і гідності, вважаємо за необхідне звернутись з судовим позовом до компетентних органів, вимагаючи видати усім випускникам Академії дипломи державного зразку та усунути з посади міністра освіти  некомпетентного та скомпрометованого пана С. Ніколаєнка.»

Які претензії має Академія до Міністерства освіти?

-         Видача дипломів випускникам,

-         Припинити затримку акредитації та ліцензування структурних підрозділів Академії ,

-         усунення з посади міністра освіти України пана С. Ніколаєнко.

Це три основні претензії на яких наполягає нині МАУП.

 

 

 

Поділитися посиланням: