Про Академію

Меню

Бухгалтер - ключова професія сучасності

11 Серпня 2011 11:34

Яким ви уявляєте собі бухгалтера? Певно таким, яким зображає його давній стереотип – «маленька» людина з великою рахівницею, за широким столом, заваленим папками, бухгалтерськими книгами та паперами, досить сувора і суха особистість, що мислить категоріями математики. Таким був образ бухгалтера досить давно. Яким же він є сьогодні – сучасний бухгалтер?

У наш час бухгалтер – це оптимістично налаштована особистість, людина з чіткими і високими життєвими цілями, інтелектуально і емоційно розвинена, з вищою освітою (а то і двома, у тому числі й МВА), знанням іноземних мов і добрим смаком. Це людина, яка проявляє стійкість перед стресами і витривалість у напруженому робочому графіку, для якої робота з цифрами – не рутина, а покликання.

Колись бухгалтери просто записували всі здійснені фінансові операції у книгу обліку. Ще кілька десятків років тому бухгалтер лише вів розрахунки,заповнював форми та баланси.Для цього достатньо було уважності і акуратності. Сьогодні ж люди цієї спеціальності оптимізують фінансову діяльність підприємства, контролюють рахунок організації та своєчасність проведення всіх фінансових операцій за допомогою сучасних технологій. Автоматизація, інформаційне забезпечення, спеціальні комп’ютерні програми увійшли в усі сфери життя. А отже сучасний бухгалтер потребує різнобічної освіти, яка б сприяла розвитку працівника як особистості і допомагала б розвитку компанії, у якій він працює.

Бухгалтерський облік– одна з багатьох спеціалізацій, які пропонує Міжрегіональна Академія управління персоналом.

Професії бухгалтера вчать в Інституті міжнародної економіки та інформаційних технологій імені Святої Великої княгині Ольги. Кафедра обліку та аудиту готує фахівців для проведення бухгалтерської, фінансової та податкової звітності, а також  виконання аналітичної роботи підприємств і організацій різних форм власності,  здійснення аудиторських перевірок, проведення експертизи правильності прогнозування показників бюджету на державному, регіональному, обласному рівнях та проведення аналізу щодо виявлення нераціонального використання бюджетних коштів. Майбутні фахівці-бухгалтери зможуть проводити оцінку майна, земельних та інших ресурсів для установ Фонду Державного майна України, Національного Банку України, комерційних банків, страхових організацій і компаній.

Можливим місцем роботи випускників, які навчалися за спеціальністю «Облік та аудит» можуть бути:

  •  вітчизняні та спільні підприємства всіх форм власності, філії та представництва міжнародних компаній;
  •  фінансові компанії (банки, страхові компанії, інвестиційні компанії, пенсійні фонди тощо);
  •  аудиторські компанії;
  •  фондові та товарні біржі;
  •  державні органи виконавчої та законодавчої влади всіх рівнів;
  •  науково-дослідні інститути, навчальні заклади з економічної освіти, консультаційні центри.

Для тих, хто мріє про кар’єру в іноземних компаніях та представництвах цікавою буде представлена у цьому ж інституті, спеціальність «Фінанси і кредит» та спеціалізація «Міжнародна економіка та фінанси», адже в цьому випадку варто врахувати необхідність здобуття знань міжнародних стандартів фінансової звітності, а також зробити акцент іноземні мови. Крім того, у наш час робота бухгалтера потребує творчості і певних аналітичних здібностей, чому всебічно сприяють в Академії.

 Нині сама професія бухгалтера набула неабиякої суспільної значимості. Варто підкреслити, що без бухгалтера не існуватиме підприємство.В наш час, коли економіка бурхливо розвивається, кожна поважна  установа потребує  висококваліфікованого спеціаліста. Без перебільшення можна стверджувати, що бухгалтер, як і фінансовий директор, - це партнер керівника, його права рука.Від його кваліфікації, освіченості, відповідальності та професіоналізму  часто залежить прибуток і доля персоналу, а часто і  всієї компанії в цілому.

Отже, бухгалтер – надзвичайно важливий фахівець для фірм та організацій. А які вигоди має сам бухгалтер. При зовнішній «сірості» ця професія є однією з найбільш високооплачуваних. Крім того, скільки б претендентів не виходило на ринок праці – перенасичення не відбувається, робота знаходиться для всіх. Адже це досить широка сфера – фінанси, економіка, аудит – бухгалтер тут потрібен завжди. Відносно стабільний розвиток економіка сприяє появі нових фірм і зростанню компаній, які давно працюють на ринку. А це дає, в свою чергу, нові робочі місця. Посади «головного бухгалтера», «заступника головного бухгалтера», «фінансового директора» лідирують щодо рівня заробітної плати. Звичайно, претендувати на цю посаду можна маючи не лише значний досвід, але й неабиякі здібності до фінансового аналізу.

Отже, якщо ви маєте аналітичний хист, творче мислення, високі амбіції, а також відчуваєте в собі покликання бути диригентом фінансових справ – сміливо скеровуйте свої зусилля на здобуття цієї професії і впевнено крокуйте до вершини фінансової успішності.

Поділитися посиланням: