Центральна юридична клініка

06 Березня 2009 12:32

Студентський юридично-консультаційний центр «Центральна юридична клініка» є навчально-практичним підрозділом Інституту права ім. князя Володимира Великого Міжрегіональної Академії управління персоналом. Діяльність юридичної клініки є частиною навчального процесу. Мета роботи центру - закріплення та поглиблення теоретичних знань студентів, які вони здобули при вивченні фахових навчальних дисциплін. Працюючи у юридичній клініці студенти отримують досвід і навички майбутньої професії «юрист». Тут вони формують професійні уміння для прийняття самостійних рішень, що так необхідно для роботи юриста.

Про основні переваги роботи юридичної клініки розповів керівник юридично-консультаційного центру «Центральна юридична клініка», полковник міліції Володимир Григорович Попруга: «Центральна юридична клініка» надає безкоштовну правову допомогу з питань захисту конституційних прав і свобод громадян та організацій; цивільного, житлового, сімейного, трудового права, а також соціального та пенсійного забезпечення; правового регулювання підприємницької та інвестиційної діяльності; захисту прав молоді та неповнолітніх тощо.

Наша клініка допомагає студентам на практиці здобути знання та навички роботи з юридичними документами, спілкуватися з людьми, що потребують юридичної допомоги. Саме тут студенти спілкуються з кваліфікованими юристами і вчаться у них. Тому, проходження практики є важливим проміжним етапом між завершенням навчання у вищому навчальному закладі і початком трудової діяльності».

Про місце юридичної клініки в організації навчального процесу розповів заступник директора юридично-консультативного центру «Центральна юридична клініка», доктор філософії в галузі права, доцент кафедри цивільно-правових дисциплін Оксана Шемчук: «Діяльність юридичної клініки є початковим етапом ознайомлення студентів з обраною спеціальністю, що дозволяє усвідомити цінність і значення отриманих теоретичних знань та оволодіти технікою застосування цих знань на практиці. Така форма навчання набагато цінніша за класичні практичні заняття, які практикуються більшістю навчальних закладів, оскільки дає змогу спілкуватися населенням, яке потребує юридичної допомоги, а також сприяє розвитку навичок спілкування, аналізу інформації методами психології, що необхідні кожному юристу в його повсякденній роботі. З іншого боку - відбувається вдосконалення рівня правової освіти та культури населення, створюються належні умови для набуття громадянами правових знань, забезпечення їх конституційного права знати свої права та обов’язки».

Юридична обізнаність є важливою складовою успіху у справі, тому що вчасно вчинена та чи інша дія допоможе досягти позитивного результату.

Кожен юрист може навести безліч прикладів того, коли через юридичну необізнаність громадянам доводиться роками брати участь в судових процесах, або «оббивати» пороги державних установ.

У пошуках якісної юридичної допомоги зараз надзвичайно легко натрапити на необізнаного та некваліфікованого юриста, який, взявши з вас істотну суму грошей, нездатний навіть правильно скласти позовну заяву.

Тому, при виборі правової допомоги, необхідно бути впевненим у чесності та добросовісності надання юридичних послуг, а «Юридична клініка» МАУП славиться відповідальністю і обізнаністю в юриспруденції, чим виправдала покладені на неї сподівання.

У клініці працює досвідчений юрист-практик, з досвідом роботи в усіх сферах права більше п’яти років Наталія Олександрівна Островська, яка розповіла про взаємодію юридичної клініки та юристів-адвокатів: «Співпраця здійснюється на підставі договору про співробітництво. Основним напрямком роботи є організація та забезпечення участі юристів-адвокатів у наданні консультацій населенню з правових питань та допомогу студентам щодо їх своєчасності, відповідності вимогам чинного законодавства та якості. Така взаємодія здійснюється за рахунок закріплення кваліфікованих практикуючих правників для безпосереднього керівництва студентами-консультантами, створення необхідних умов для роботи студентів».

Крім того, в «Юридичній клініці» працюють молоді спеціалісти, які, будучи студентами МАУП, роблять перші кроки до здобуття високих професійних вмінь. Серед них - студентка ІV курсу Ольга Скіцан: «Мені дуже подобається працювати в юридичній клініці, оскільки це дає можливість вчитися, бачити і розуміти, що на мене чекає в майбутньому. На мою думку, консультант повинен бути цілеспрямованим, добросовісним, спритним і розумним у своїй професії, не боятися перешкод».

При студентському юридично-консультаційному центрі «Центральна юридична клініка» створені «Юридичні клініки» на базі Дарницького районного управління юстиції у м. Києві (вул. Бажана, 7-є, тел. - 563-88-66), Святошинського районного управління юстиції (вул. Гната Юри, 9, тел. - 407-10-14), Солом’янського районного управління юстиції (Повітрофлотський проспект, 40-а, тел. – 248-34-06, 242-59-71).

Тільки за вересень-жовтень 2008 року студентами юридичних клінік було надано 72 консультації. Всі громадяни, які звертаються за допомогою з будь-яких правових питань, отримують якісну консультацію. Найчастіше це консультації з питань трудових відносин, розлучення, поділу майна, відшкодування шкоди, з визнанням недійсними правових документів, пов’язаних з купівлею-продажем тощо.

Отож, якщо ви потребуєте допомоги, звертайтесь в юридично-консультаційний центр - «Центральна юридична клініка». Консультантами юридичних клінік є студенти старших курсів Інституту права, які надають правову допомогу громадянам під керівництвом адвоката та викладача-консультанта.

Поділитися посиланням: