Про Академію

Меню

«Через віки й серця я розповідаю про Кобзаря» - Василь Нечепа

12 Лютого 2014 16:28

Днями у Міжрегіональній Академії управління персоналом співав лауреат Національної премії України ім. Т. Г. Шевченка, народний артист України, кобзар-лірник Василь Нечепа.

Вбраний у стилізований козацький стрій, розшитий золотистими нитками, із довгим волоссям та густими вусами – таким побачили студенти у стінах МАУП видатного артиста. Василь Григорович завітав до Академії із 195 концертом «Уклін тобі, Тарасе», який входить до творчого проекту «200 авторських концертів Василя Нечепи до 200-ліття  з дня народження Тараса Шевченка». Концерт складався із двох частин автентичного співу та естрадного. У першій частині кобзар-лірник грав на своїй кобзі, яка була створена видатним майстром Миколою Єщенком у 1987 році. Їй майже 30 років, проте вона досі звучить мелодійно, ніжно і неперевершено. Під музику кобзи у кіноконцертному залі МАУП  Василь Нечепа виконав нетлінні твори мистецтва, в яких розповідав про життя та творчість видатного українського поета Тараса Шевченка. «Дума про Морозенка», «Гомін, гомін по діброві», «Як іду дорогою я» – цими піснями Василь Григорович намагався передати велич культурної спадщини народу.

У другій частині свого виступу народний артист зачарував усіх присутніх у залі естрадним співом, зокрема таких творів як «Ти і я», «Запорожець за Дунаєм», «Українська думка» та інші. Музичні  твори Василь Нечепа виконував під записи Національного академічного оркестру народних інструментів.

На завершення Василь Григорович сказав: «Я їжджу по усіх усюдах і розповідаю не казку, а правду про Тараса, про землю нашу величну, про Україну. Я продовжую традицію видатного кобзаря Терентія Пархоменка. Ми - українці - повинні славити нашу землю, аби велична сім’я-Україна процвітала!»

Ольга Коробій

Поділитися посиланням: