Делегати МАУП відвідали США

24 Листопада 2014 10:34

Викладач  Волинського інституту ім. В. Липинського Міжрегіональної Академії управління персоналом Богдан Самойленко з 21 жовтня по 3 листопада 2014 року брав участь у навчальному візиті до Сполучених Штатів Америки в рамках програми обміну «Відкритий Світ» (Leadershipprogram «OpenWorld») за тематикою «Підзвітне самоврядування».

Делегати взяли участь в обговоренні найважливіших питань поглиблення співпраці між владою, громадою та бізнесом в рамках засідання круглого столу на тему: «Співпраця між урядовими та приватними секторами, громадська підтримка волонтерської діяльності у США: передовий досвід». Питання, що підіймались під час обговорення на круглому столі,  є надзвичайно важливими для українців, адже за підсумками обговорення стало зрозумілим, яким чином активна громада може впливати на результати діяльності влади, органів місцевого самоврядування, а також за певних умов і сама вирішувати проблеми, що не під силу представникам влади.

Крім цього, делегати зустрілись з асистентами із законодавчих питань Конгресмена від штату Монтана Стіва Дейнса панами Бредлі Кером та Джо Шломом, які розповіли про свій досвід співпраці з Конгресменом Дейнсом, а також наголосили на важливості залучення студентської молоді до активної участі в громадському житті.

Делегація здійснила ряд зустрічей та взяла участь в обговоренні питань, що стосуються ролі громадських організацій у студентському житті США. Так, було організовано зустрічі з представниками «Керол Коледж», зокрема паном Расом Карго. Під час обговорення було наголошено на важливості залучення студентської молоді до розвитку студентського самоврядування і їхньої активної участі у даному процесі, а після досягнення успіхів, подальшого стимулювання студентів до участі в громадському житті. Важливість даного процесу підтверджує той факт, що найбільших успіхів студенти досягають,  співпрацюючи на волонтерських засадах з провідними юристами, фінансистами, адвокатами тощо, які надають свої консультації в рамках співпраці з неурядовими організаціями.

Американці люблять і повторюють повсякчас вислів Дж. Кеннеді «Не питай, що твоя країна може зробити для тебе, питай, що ти можеш зробити для своєї країни!», а саме їхнє життя є яскравим відображенням актуального у наш час вислову, бо, як говорив В’ячеслав Липинський: «Ніхто нам не збудує держави, коли ми її самі не збудуємо, і ніхто з нас не зробить нації, коли ми самі нацією не схочемо бути».

 

Поділитися посиланням: