Про Академію

Меню

День української писемності та мови у Чернівецькій філії

09 Листопада 2015 15:56

У момент, коли чиновники Чернівецької міської ради на чолі з міським головою Олексієм Каспруком сідали писати Всеукраїнський диктант національної єдності, у Чернівецькій філії МАУП цю акцію підтримали студенти денної форми навчання та молоді викладачі навчального закладу, які також вправлялися у граматиці, що дало додаткову атмосферу єдності та відчуття свята мови.

Атрибутику відкритої лекції-свята готували студенти першого курсу зі спеціальності «Правознавство» та викладач філологічних дисциплін Костик Любов Богданівна, кандидат філологічних наук, авторка відомої на Буковині книги про Роксолану.

Звучали аудіо записи про історію книгодрукування і формування української мови та писемності; монологи студентів у поетичній та прозовій формі про красу мови, її душу та значення; про видатних людей минулого, як-то Тараса Шевченка, та сучасників, які популяризують та дбають про розвиток української мови, як-то відомий у світі українець Петро Яцик.

Читання уривку із твору Т.Шевченка студентом Іллею Фівчуком українською, білоруською та російською мовою сформувало ідею розширити пошук перекладів творів основоположника української мови іншими слов’янськими мовами: польською, чеською, болгарською, що демонструватиме рух України до Європи та концептуальну зміну бачення єдності із цивілізованим західним світом.

…А в диктанті майже всі написали зайве тире, як праобраз паузи, котра спонукає до зостановлення для постійної праці над удосконаленням милозвучності розмовної та грамотності письмової мови сучасного студентського середовища.

Поділитися посиланням: