Про Академію

Меню

День фізичної культури – свято здоров’я та спорту

16 Вересня 2013 11:57

13-14 вересня в Українському домі відбулася виставка-форум «Спорт та спортивна індустрія України», присвячена Дню фізкультури. Представники Департаменту фізичного виховання та спорту МАУП долучилися до цієї визначної події.

Метою заходу стала  популяризація здорового способу життя та створення сприятливих умов для розвитку спортивної індустрії в Україні. На виставку завітали зіркові олімпійські чемпіони та призери різних поколінь.  Серед почесних гостей виставки: 

Міністр молоді та спорту України Равіль Сафіуллін;

Голова Комітету з питань сім’ї, молодіжної політики, спорту та туризму Артур Палатний;

Президент Національного олімпійського комітету Сергій Бубка;

Президент Національного комітету спорту інвалідів України Валерій Сушкевич;

Президент Спортивного комітету України Ілля Шевляк»;

Заступник голови Київської міської державної адміністрації Віктор Корж.

Чи не вперше в історії України під одним дахом зійшлися усі частини спортивної індустрії: 58 федерацій з олімпійських видів спорту та 50 з неолімпійських, клуби та спортивні школи, мережі фітнес-центрів, магазини спортивного спорядження  та харчування.  На форумі були представлені  майже усі існуючі види спорту.

«Це перший у нашій країні такого роду форум. Сьогодні тут можна побачити 30 олімпійських видів спорту, близько 50 неолімпійських, також представлені види спорту комітету інвалідів України, цілий ряд учбових закладів. Ми сподіваємося, що гості виставки отримають тут багато знань та скористаються ними» - зауважив Равіль Сафіуллін.

Для відвідувачів, які цікавляться історією спорту України, відбувалися покази документальних фільмів та діяла фотовиставка із фотокартками видатних українських спортсменів. Так можна було побачити фотографії випускників Міжнародної Академії управління персоналом чемпіона олімпійських ігор з вільної боротьби, заслуженого майстра спорту Ельбруса Тедеєва та кращого борця світу 2008 року, триразового чемпіона Європи Василя Федоришина. Крім того, біля стенду Асоціації спортивної боротьби України  було показано документальний фільм про спорт за участі аспірантки МАУП - олімпійської чемпіонки з вільної боротьби Іріні Мерлені.

Мирон Ільницький, директор Департаменту фізичного виховання та спорту МАУП:«Основою цієї виставки є залучення молоді  та дітей до навчання у спортивних школах та популяризація здорового способу життя. Весь світ, особливо студенти, оскільки вони найактивніші, живуть у шаленому темпі, відвідують пари і, тим не менш, займаються спортом. Окрім здоров’я та фізичної підготовки спорт дає самодисципліну, тому, на мою думку, для студентів найкращий вид спорту це боротьба та футбол».

Серед цікавинок виставки були хокейний і футбольний майданчики, фехтувальна доріжка та велике поле, де охочі могли пограти у шахи зростом з людину.  Поруч біля входу  був розташований цілий автопарк різних видів автотранспорту та інших технічних видів спорту.

Родзинкою заходу стала презентація двох акцій від НОК України: «Олімпійська книга» та «Олімпійський куточок», завданнями яких було ознайомлення дітей з олімпійським рухом, створення сприятливих умов для залучення дітей до занять фізичною культурою та спортом.

«Завдяки нашим акціям ми намагаємося виховувати здорову та інтелектуальну  націю. З гордістю відзначу, що не один олімпійський комітет у світі  не має такої багатої бібліотеки. Спорт має надзвичайний вплив на життя суспільства. Сьогодні дуже приємно, що тут присутні багато дітей. Я впевнений, що ті успіхи, ті досягнення, які має український спорт, це наше майбутнє – діти продовжать наші традиції»- сказав Сергій Бубка.

Виставка-форум стала подією, яка дала можливість багатьом людям побачити різні виду спорту. Здоров’я людини це головне, тому свято фізичної культури і спорту це свято здоров’я української нації.

 

Ольга Коробій 

Поділитися посиланням: