День незалежності Китаю

08 Листопада 2004 12:54

1 жовтня у МПІ МАУП відбувся урочистий вечір, присвячений 55-ій річниці з Дня незалежності Китайської народної республіки.

Акція проводилась з ініціативи Міжнародного підготовчого інституту імені Аскара Акаєва за участі студентів та працівників інституту та Академії. Тут навчається 13 студентів з КНР, тобто проходять довузівську підготовку. 67 студентів з Китаю вже пройшли підготовку і навчаються в інститутах Президентського Університету за різними спеціальностями.

Студентів МАУП привітав зі святом ректор МАУП Микола Федорович Головатий. Ректор зазначив, що особливу повагу викликає той факт, що китайські студенти на чужині святкують День незалежності своєї держави, і запрошують на своє свято українських друзів. Таке взаємопізнання двох культур сприяє покращенню взаєморозуміння і зміцненню дружніх стосунків між державами.

У святкуванні взяли участь Китайський Мідний оркестр, що складається зі студентів Київського державного вищого музичного училища імені Р. М. Глієра. Гості змогли послухати китайські народні мелодії, побачити національні танці Китаю, а також вправи національної боротьби кунг-фу.

Зараз Україна і Китай підтримують контакти на високому рівні, укріплюється торгівельно-економічнна співпраця, розширюються суспільні контакти. Традиційною є співпраця в галузі освіти. Про дружбу і співпрацю між країнами свідчить, зокрема, створення Міжрегіональні й Академії управління персоналом Українсько-Китайського науково-методичного інституту міжнародної освіти та проблем управління імені Конфуція.

Останнім часом відбуваєтьсярозширення співпраці з освітянськими установами КНР. Під час нещодавнього візиту до КНР Директора Міжнародного підготовчого інституту Володимира Лободаєва підписано договір про співробітництво між МАУП та Першою середньою школою міста Чан Ле (провінція Шаньдун). На базі цього закладу відкрито постійний інформаційно-консультаційний пункт Академії. 18 випускників школи виявили бажання вже цього року вступити на навчання до Міжрегіональної Академії управління персоналом. Також було проведено переговори з Пекінським центром зарубіжної освіти, Центром розвитку людських ресурсів при Міністерстві аграрної політики КНР, на яких було домовлено про співробітництво між МАУП та цими освітніми установами. Тепер не лише китайські студенти приїздять до Академії, але й наші студенти і викладачі можуть їздити до Китаю для взаємозбагачення досвідом.

Поділитися посиланням: