Про Академію

Меню

«Діалог цивілізацій: сіонізм – найбільша загроза сучасній цивілізації»

06 Червня 2005 16:08

3 червня 2005 року у Міжрегіональній Академії управління персоналом відбулася четверта Всесвітня наукова конференція «Діалог цивілізацій: сіонізм – найбільша загроза сучасній цивілізації».

Три роки тому, за ініціативою Міжнародної Кадрової Академії, Міжрегіональної Академії управління персоналом, Академії наук вищої школи України, Конфедерації недержавних вищих закладів освіти України був започаткований громадсько-науковий проект "Діалог цивілізацій". Метою цього проекту є консолідація зусиль наукової громадськості, освітян, лідерів державних і громадських об'єднань та організацій у напрацюванні ідей і пропозицій стосовно шляхів розв'язання як глобальних, так і локальних проблем людства.

Тема нинішньої, четвертої, конференції «Діалог цивілізацій: сіонізм – найбільша загроза сучасній цивілізації». Резолюція Ґенасамблеї ООН № 3151 від 14.12.1953 р. засудила злочинний альянс між південноафриканським расизмом і сіонізмом, а резолюція № 3379 від 10.11.1975 р., визнала сіонізм як форму расизму і расової дискримінації, спираючись на декларацію Організації Об'єднаних Націй від 20.11.1963 р. про знищення усіх форм расової дискримінації. Декларація твердила, зокрема, про те, що «будь-яка доктрина про расову відмінність або зверхність є науково фальшивою, морально засудженою, соціально несправедливою та загрозливою». Про це йшлося і в Декларації Мехіко (1975 р.), що вимагала «знищення сіонізму, апартеїду та расової дискримінації», а також у резолюції № 77 Асамблеї глав держав та урядів Організації африканської єдності. Жорстко засудила сіонізм і Конференція міністрів закордонних справ у Лімі (1975 р.), що сприйняла його як загрозу миру у всьому світі та закликала всі країни протистояти цій расистській ідеології.

Протягом останніх років у широких колах науковців і громадськості це питання інтенсивно обговорюється і викликає певну занепокоєність.

Запропонована тема ІV Всесвітньої наукової конференції «Діалог цивілізацій: сіонізм – найбільша загроза світовій цивілізації» викликала широкий резонанс в наукових і політичних колах багатьох країн світу та в Україні. Серед учасників - відомі політичні та громадські діячі з Азербайджану, Білорусі, Греції, Ізраїлю, Ірану, Китаю, Палестини, Польщі, Росії, США, України, Франції, посли зарубіжних країн, відомі вчені з 27-и країн. Серед почесних гостей – Надзвичайний і Повноважний Посол Палестини в Україні Валід Закут, Надзвичайний і Повноважний Посол Ісламської республіки Іран в Україні Бахман Тахеріян Мобараке, Надзвичайний і Повноважний Посол Сирії Сулейман Абу Діяб та інші.

До учасників конференції звернувся президент МАУП та МКА Георгій Щокін з вітальним словом, в якому закликав людей бути пильними: «Боротьба іде серйозна і безкомпромісна, оскільки від результатів цієї всесвітньої боротьби залежить майбутнє всього людства. Будьмо ж гідні сьогоднішніх випробувань і зробімо все від нас залежне, аби третя світова війна ніколи не стала реальністю».

В ході пленарних засідань були заслухані  доповіді директора Книжкової палати України професора Миколи Сенченка («Духовний сіонізм у глобальному історичному процесі»), письменника, журналіста та громадського діяча Ісраеля Шаміра (Ізраїль) («Демократія як нова назва окупації»), громадського діяча і публіциста Девіда Дюка (США) («Єврейське питання: погляд американців»), професора Бакинського університету Адалята Алієва (Азербайджан) («Глобалізм як продукт сіонізму – загроза життю на землі»), кінорежисера Юрія Іллєнка (Україна) та інших.

Учасники конференції прийняли комюніке, у якому застерегли світову спільноту про загрозу Третьої світової війни; засудили агресію Ізраїлю проти місцевого арабського населення, яка має всі ознаки геноциду, що є злочином проти людства; підтримали борців з сіонізмом, які протистоять розповсюдженню в світі єврейського расизму та нацизму.

Поділитися посиланням: