Про Академію

Меню

Діалог Православної Церкви та сучасної науки

25 Листопада 2014 13:36

Директор духовно-просвітницького Центру імені Святих Апостолів, завідувач кафедри українського православ’я та теологіїМАУП, протоієрей Діонісій Мартишин, доктор богослов’я, професор МКА, доцент Київської духовної академії на засіданні Спільної Спеціалізованої Вченої Ради Міжнародної Кадрової Академії (МКА), Міжрегіональної Академії управління персоналом (МАУП), Міжнародного Відкритого Університету (МВУ) успішно захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня доктора наук в галузі політології за темою: «Взаємодія Української Православної Церкви та держави у процесі суспільно-політичних трансформацій України».

Із позитивними відгуками про дисертацію виступили офіційні опоненти — доктор політичних наук, професор, академік Української академії політичних наук Іван Павлович Бідзюра; професор кафедри державного управління та місцевого самоврядування Херсонського національного технічного університету, доктор наук з державного управління, професор Володимир Федорович Мартиненко; кандидат богослов’я, кандидат філософських наук, доцент, професор Київської духовної академії Тарас Анатолійович Борозенець.

 

Наукові консультанти: проректор з наукової роботи Міжрегіональної Академії управління персоналом, доктор політичних наук, професор, академік Української академії політичних наук Микола Федорович Головатий та завідувач відділом комплексної оцінки та управління природними ресурсами ДУ «Інститут економіки природокористування та сталого розвитку Національної академії наук», доктор економічних наук, професор Бистряков Ігор Костянтинович у свої виступах зазначили, що протоієрей Діонісій не тільки знаний пастир, богослов, але й науковець, дослідник, якому притаманні здатності проникнення у смисли духовних та соціально-політичних явищ минулого, сьогодення та майбутнього.

Наукова робота отця Діонісія присвячена теоретичним та практичним питанням взаємодії Української держави та Української Православної Церкви. В роботі розглянуто історичний генезис державно-церковних відносин, особливості розвитку Української Православної Церкви, проблеми формування політичної системи України, зміни механізмів політичного діалогу релігійних інституцій та державних органів влади, шляхи розвитку взаємовідносин Церкви та держави в умовах глобалізації. Розглянуто також стан розбудови громадянського суспільства в Україні у контексті конструктивної взаємодії Церкви, суспільства та держави.

Під час свого захисту протоієрей Діонісій наголосив на тому, що Українська Православна Церква була, є і буде невід’ємною частиною української культури, історії та майбутнього глобального світу. Діалог Церкви та держави постійно буде базисним елементом суспільного розвитку, фундаментом українського державотворення та платформою процесів демократизації в Україні.

 

Члени Вченої Ради одноголосно проголосували за рішення про присудження наукового ступеня доктора наук, зазначивши, що цінність дисертації протоієрея Діонісія Мартишина полягає в її спрямованості на використання наукових положень теорії і практики світської науки та богословського знання у глибокому, всебічному осмисленні взаємодії Української Православної Церкви  та Української держави.

Поділитися посиланням: