Про Академію

Меню

ДИПЛОМИ МОН НЕДІЙСНІ! ТАК УХВАЛИВ СУД.

20 Червня 2007 10:07

Міжрегіональна Академія управління персоналом неодноразово звертала увагу Міністерства освіти і науки України про незаконність видачі дипломів, оформлених за фотокомп’ютерними технологіями, в яких замість оригіналу печатки і оригіналу підпису ректора вищого навчального закладу проставляється ксерокопія і печатки, і підпису.

На практиці мали місце випадки, коли роботодавці піддавали сумніву законність того чи іншого диплому, виготовленого за фотокомп’ютерними технологіями. Декларована гарантія МОН щодо забезпеченого суворого захисту цього типу дипломів від підробок викликає великий сумнів, оскільки в мережі Інтернет є безліч пропозицій про забезпечення будь-якими дипломами з проникненням в архіви ВНЗ за цілком «доступними» цінами. Не виключено, що злочинці могли проникнути до «таємниць» організацій, підпорядкованих МОН або тих, хто співпрацює з ними з цих питань, чи отримати інформацію і технологію виготовлення дипломів іншим шляхом.

Як би то не було, а таке легковажне ставлення до документів суворої звітності, яке демонструють деякі чиновники МОН і підпорядкованих йому структур, є неприпустимим і, можливо, злочинним.

Серед іншого, викликає великий сумнів складний процес оформлення дипломів, в якому задіяні комерційні структури, що не виключає можливість зловживань, про що повідомлені Генеральна прокуратура України, Служба безпеки і Міністерство внутрішніх справ.

Враховуючи незаконність оформлення дипломів державного зразка з ксерокопіями печатки і підпису ректора ВНЗ, Солом’янський районний суд міста Києва приступив до розгляду позовної заяви голови Студентської ради МАУП М. Кухара до Державного підприємства «Державний центр прикладних інформаційних технологій» МОН України (третя особа Міністерство освіти і науки України, Міжрегіональна Академія управління персоналом) про визнання дій суб’єкта владних повноважень протиправними.

Для забезпечення заявленого позову суд ухвалив:

Заборонити Державному підприємству «Державний центр прикладних інформаційних технологій» МОН України вносити до документів про вищу освіту печатки вищого навчального закладу та підпису керівника вищого навчального закладу у ксерокопії.

Виконання ухвали про забезпечення позову покладено на Міністерство освіти та науки України та Державне підприємство «Державний центр прикладних інформаційних технологій» МОН України.

Пора врешті-решт припинити протиправну практику видачі знеособлених документів про освіту і повернути вищим навчальним закладам законне право на оформлення і видачу дипломів з оригіналами печаток і підписів, як це і передбачено чинним законодавством.

Поділитися посиланням: