Про Академію

Меню

Диспут «Молодіжна культура чи антикультура? »

03 Березня 2011 14:41

Нещодавно у Міжнародному бібліотечно-інформаційному центрі імені Ярослава Мудрого (читальна зала гуманітарної літератури) відбувся диспут на тему «Молодіжна культура чи антикультура?». Учасники – студенти  Економіко-правового технікуму при МАУП  та  студенти  Інституту філософії Національного педагогічного університету імені М.П.Драгоманова.  Між ними відбулася цікава полеміка: молодь намагалася дати оцінку діяльності сучасних неформальних об'єднань, якими так часто захоплюються підлітки. Студенти – майбутні педагоги   розіграли   рольові сцени   з життя представників неформальних об’єднань, демонструючи неоднозначні   форми їх  поведінки. Особливою педагогічною майстерністю  відзначилися Микола Куриленко та  Ольга Давидчук, які своїми виступами активізували Метою цих виступів було розкриття дійсної суті неформального руху , який, практично, є чужим в українській, слов’янській культурах . Так,  студенти технікуму  винесли заочний вирок  філософії емо і  побутовій культурі панків; засудили скинхедство і псевдо-готику,  визнали ворожими і руйнівними  латентні  релігійні угрупування.   Доступно, цікаво і зі справжньою педагогічною майстерністю гості з педагогічного вузу , які    проходять педагогічну практику в ЕПТ при МАУП, пояснили своїм молодшим друзям, що неформальні  групи поділяються на протосоціальні  ( наприклад, ті , що борються за права людини), асоціальні   і  відверто антисоціальні . І захоплення  юних подібною діяльністю може  завдавати чималої шкоди не лише суспільству, але ,  перш за все, і  їм самим. Як влучно висловився один із учасників диспуту, « згубний вплив заокеанської антикультури нівечить наші душі уже змалечку, забираючи  час , призначений для  навчання, спорту, мистецтва, кохання…» Разом з тим,  присутні погодилися, що серед молодіжного неформального руху є чимало талановитої , всебічно розвинутої молоді (як приклади, наводилися імена відомих байкерів, футбольних фанів, арт- неформалів - тих, хто будучи успішним і всебічно розвиненим,  вважає  подібну діяльність  розвагою, відпочинком, захопленням, але  аж ніяк не  сенсом  буття , що так притаманно для підлітків )

 

До цього заходу  у Міжнародному бібліотечному центрі імені  Ярослава Мудрого    старшими бібліотекарями Людмилою Володимирівною Рог та Надією Іванівною Прокопенко підготовлена  виставка відповідної літератури.  На стендах можна   віднайти інформацію до  тем : «Людина і світогляд» та «Формування духовного світу студента». В експозиції зібрані цікаві матеріали та періодика про неформальні об’єднання, які діють в Україні та за її межами. Тут представлені журнали психологічного напряму, які допоможуть розібратися з багатьма проблемами, актуальними для сучасної молоді.  Студенти, викладачі та усі бажаючі матимуть змогу ознайомитися з питаннями «Молодіжна культура чи субкультура» і завдяки книгам різних видань, якими багата наша книгозбірня.  

Завітайте до бібліотеки МАУП і перегляньте виставку! Можливо, саме вона допоможе вам глибше пізнати  сучасний світ молодіжної культури .

Поділитися посиланням: