Про Академію

Меню

Дитяча завдання про банани і кокоси розділила інтернет на три табори

29 Квітня 2016 03:58

30 січня 2016 року у сторінці у Лізи Уолке з Канади з'явився запис з фото:

«Ви можете вирішити цю задачу - Я, чесно кажучи, поняття не маю як! Сподіваюся, ви, хлопці, мені підкажете ».

І з того самого моменту користувачі інтернету вирішують дитячу шкільну задачку про бананах, яблуках і кокоса.

За минулий тиждень одна тисяча користувачів з різних країн опублікувала це завдання в особистих акаунтах з проханням дати свій варіант відповіді.

Завдання складається з декількох рівнянь з невідомими. В результаті додавання і віднімання різних сум в кінці потрібно визначити, чому дорівнюватиме кожне з невідомих. Основна проблема в тому, що в результаті обчислень число фруктів щоразу змінюється: бананів виходить на один менше, а від розколотого на дві частини кокоса залишається тільки одна половинка.

В результаті в учасників вийшло розбіжність в правильній відповіді. Частина були впевнені, що правильна цифра - це 14, у інших вийшло - 15, що залишилися думали що вірно - 16. Дуже маленький відсоток людей стверджували в коментарях, що малюнок висмикнуть з контексту і точно відповідь визначити, тому не можна.

Понад два мільйони коментарів і близько ста п'ятдесяти тисяч перепис набрала цей запис в Facebook.

У 2015 році в лютому учасники популярних соціальних мереж не могли визначитися з кольором сукні зображеного на фотографії, яку розмістила одна з відвідувачок Facebook. Одні писали про плаття, що воно синє з чорними вставками, а інші стверджували, що воно біло із золотим. У реальності сукня виявилася синього кольору, а ті користувачі соціальних мереж, кому воно привиділося в інших кольорах, зіткнулися з оптичною ілюзією через невірну світловіддачі, пояснили вчені. Жінка, виклала фото придбала прізвисько «феномен сукні синього або білого кольору».