Про Академію

Меню

Для заборонених владою інтернет-сторінок ввели особливий код

29 Квітня 2016 04:02

Марк Ноттінгем, який є керівником Інженерного ради інтернету (IETF) надав інформацію, що код, призначений для позначення заборонених, на думку правління, сторінок, з усією офіційністю внесений до протоколу HTTP.

Таким чином, користувачі, при прагненні здобути доступ до забороненої, на юридичних підставах, сторінці, побачать код 451 і повідомлення про помилку. Роман Рея Бредбері «451 градус за Фаренгейтом», який піднімає проблематику цензури і вважається антиутопією, став прототипом цього коду.

Пропозиція про використання коду 451, для позиціонування заблокованих сайтів, як зауважив Ноттінгем, розглядалося радою з 2012 року. З самого початку, голова був переконаний, що ресурсів досить вже наявного коду 403 ( «доступ до ресурсу заборонений»), до якого може бути додатково додати пояснення в тексті або назві сторінки з повідомленням про помилку, і був проти наміру ввести інший код. Але все ж, після, в раді зробили висновок, що такий код уможливить визначення розвиненості цензури в кожній із країн і користувачам буде легше зрозуміти, з якої причини немає доступу до запитуваного ресурсу

Інженерний рада інтернету (IETF) - спеціальна некомерційна структура, яка займається розвитком архітектури і протоколів мережі.

Поділитися посиланням: