Про Академію

Меню

До Академії завітав начальник ГУМВС України в м. Києві Олександр Терещук

20 Березня 2015 13:30

Сьогодні, в часи змін в Україні і становлення стратегічного курсу на євроінтеграцію, дедалі частіше стає питання реформування державного апарату та модернізації органів охорони правопорядку. Аби обговорити ці питання із майбутніми колегами та поділитися своїми думками й напрацюваннями, до Міжрегіональної Академії управління персоналом завітав кандидат юридичних наук,  генерал-майор міліції, заслужений юрист України, начальник ГУМВС України в м. Києві Олександр Терещук.

Олександр Дмитрович розповів студентам Академії та Економіко-правового технікуму при МАУП про Концепцію першочергових заходів реформування системи Міністерства внутрішніх справ України. Серед основних причин необхідності реформування МВС Терещук вбачає: низький рівень довіри громадян до правоохоронців, відсутність дієвого механізму захисту прав та свобод, дублювання повноважень окремих органів, надмірну централізацію та мілітаризацію, заполітизовану корумпованість.

«Держава повинна мінімізувати кількість випадків корупції і тільки законодавча база може вирішити цю проблему»– зазначив начальник ГУМВС.

 

Тому у Концепції першочергових заходів реформування системи МВС передбачені такі органи виконавчої влади: Національна поліція, Національна гвардія, Державна міграційна служба, Служба надзвичайних ситуацій, Державна прикордонна служба. Також Олександр Дмитрович торкнувся питань деполітизації, децентралізації та демілітаризації. Щодо підбору та навчання кадрів, то в Концепції запропоновано введення багаторівневої системи освіти та здійснення підбору кадрів на конкурсній основі з урахуванням тестування та думки громадян.

«Треба, в першу чергу, знати, що основна цінність держави – це  громадянин!»  підкреслив Терещук.

На його думку саме співпраця з громадськістю допоможе підвищити рівень довіри громадян до працівників внутрішніх органів.  

Наприкінці зустрічі Олександр Терещук зауважив, що якщо у студентів є цікаві та актуальні теми для обговорень, то він із задоволенням буде приїздити на лекції-дискусії до МАУП та спілкуватися з молодим поколінням, аби передати свої знання та досвід. 

Ольга Коробій

Поділитися посиланням: