Про Академію

Меню

До МАУП завітав провідний масажист-реабілітолог Сергій Капралов

15 Квітня 2013 14:23

До МАУП завітав провідний масажист-реабілітолог відомих українських та російських спортсменів Сергій Юрійович Капралов, кандидат наук з фізичного виховання та спорту, керівник відділу масажу в Асоціації спеціалістів зі спортивної медицини та лікувальної фізкультури України, автор низки методик реабілітації для працівників спецпідрозділів, спортсменів та людей з різноманітними захворюваннями,  інструментального масажу та більше 400 засобів різноманітних систем оздоровлення. Сергій Юрійович також є масажистом-реабілітологом відомих українських та російських спортсменів, чимало з яких – це студенти нашої Академії.

Міжрегіональна Академія управління персоналом, «Центр Капралова» та промоутерська компанія AS Promotion нещодавно провели ІІІ Відкритий Чемпіонат України з класичного, спортивного та лікувального масажу. Це надзвичайна подія, що відбулася під патронатом Державної служби молоді та спорту України, під егідою Асоціації спеціалістів зі спортивної медицини та лікувальної фізкультури України та Українського медичного центру спортивної медицини Міністерства охорони здоров‘я України.

Сергію Юрійовичу, Ви стали ініціатором проведення Чемпіонату України з класичного, спортивного та лікувального масажу. Як Вам прийшла в голову така чудова ідея?

У 2007 році, коли я виграв Чемпіонат Росії з класичного масажу, і посів друге місце з Wellness-масажу, я звернувся до керівників цього чемпіонату з проханням організувати чемпіонат, в якому б проходили не просто конкурси, скажімо, по spa-масажу, по wellness -масажу, що було не зовсім справедливим по відношенню до мене, як до завідуючого відділенням реабілітації збірних команд України, кандидату наук, доценту, щоб змагатися в одному конкурсі. Я запропонував зробити змагання з класичного масажу, адже для людей з різними захворюваннями, для людей з обмеженими фізичними можливостями, для спецслужбовця, для спортсменів високого класу, для vip-клієнтів і для звичайних людей, які просто піклуються про своє здоров'я і відвідують дані процедури, одна і та ж техніка масажу застосовується по-різному. Тобто, провести конкурс, що складається з п'яти-шести дисциплін. На що організатори того чемпіонату сказали: «З першого по соте місце займете Ви, Сергію Юрійовичу».

І Вас, можна сказати, підштовхнули до організації власного чемпіонату?

Можна і так сказати. І, починаючи з 2008 року, я став цілеспрямовано готувати фахівців для того, щоб провести такий чемпіонат. Я підготував дуже сильну команду, учасники якої повигравали всі змагання на території України, на чемпіонатах Росії, Прибалтики та інших заходах. І, коли ми цей Чемпіонат організували, в останній момент я зрозумів, що дані фахівці настільки сильні, що вони викличуть страх у інших брати участь, тому вони увійшли до складу суддівської колегії. І ми почали готувати нових фахівців, можна сказати з нуля, за різними напрямками - це класичний масаж спини, загальний масаж спини, чого ніколи відразу не проводилося, spa-масаж, банні технології цього року були вперше виведені в окремий чемпіонат-конкурс в рамках Чемпіонату, і spa-реабілітаційно-профілактичні програми.

Чемпіонат проходив у кілька етапів, розкажіть про них детальніше.

Перший етап Чемпіонату проходив у МАУПі, за що я дуже вдячний керівництву, адже був дуже добре підготовлений зал і організовано проведення, як співорганізаторів. Це був ІІІ Відкритий чемпіонат України з класичного, лікувального і спортивного масажу, і був Чемпіонат з класичного масажу спини і загальному масажу спини.

У чому полягає новизна цих двох чемпіонатів?

Нововведення полягає в тому, що був вперше визначений конкурс серед професійного журі і конкурс серед vip-журі, які були спеціально запрошені - це найвідоміші фахівці в даній області, в минулому - чемпіони різних чемпіонатів, які підняли імідж нашої країни на нашій території і за кордоном . Тому переможці визначалися відразу з двох сторін. Ще одна відмінність полягає в тому, що вперше брав участь чемпіон Молдови з класичного масажу, чемпіон Росії з банних технік, брав участь масажист збірної Олімпійської команди з боксу та багато інших.

В МВЦ відбувся I Міжнародний Об'єднаний чемпіонат з масажу, банних технологій та SPA-реабілітаційно-профілактичним програмам. Розкажіть про нього детальніше.

На виставці "Estet Beauty Expo 2013" в рамках I Міжнародного Об'єднаного чемпіонату з масажу, банних технологій та SPA-реабілітаційно-профілактичним програмам було проведено три конкурси, в яких взяли участь ті ж фахівці. Крім того, приїхала дуже велика кількість відомих суддів-учасників - з Литви, Росії, України. Вперше в рамках Чемпіонатів, що проходять на території СНД та Європи, один Чемпіонат зібрав таку кількість титулованих учасників.

У чому відмінна риса чемпіонату цього року?

Цьогоріч була розроблена відмінна програма змагань, ексклюзивна програма виступів та майстер-класів з масажу, банних процедур і була запрошена дуже сильна група підтримки серед артистів і спортсменів. Зокрема, олімпійська чемпіонка з вільної боротьби Іріні Мерлені, чемпіонка світу з бальних танців Ольга Волкова, багаторазова переможниця міжнародних конкурсів з джазових танців Світлана Козач, з Литви приїхали наші партнери, призери різних чемпіонатів та інші.

 

У чому полягає важливість проведення таких чемпіонатів? Наскільки важливо доносити цю інформацію для людей?

У першу чергу завдяки подібним чемпіонатам налагоджуються дружні відносини між країнами. Більш того, проведення цього чемпіонату підтримали не тільки представники безпосередньо сфери масажу, а й спортсмени, співаки, музиканти, танцюристи. А якщо говорити про позитивні сторони проведення безпосередньо чемпіонатів, то, наприклад, коли ми проводили чемпіонат два роки тому в Сумах на базі Інституту фізкультури, то студенти кафедри реабілітації за два дні проведення чемпіонату дізналися більше про дані технології на майстер-класах та тренінгах, ніж за чотири роки навчання у цьому вузі. Тобто, в рамках проведення чемпіонатів ведеться колосальна просвітницька робота.

Як Ви прийшли до усвідомлення необхідності організації подібних чемпіонатів?

Беручи участь у різних міжнародних конкурсах і чемпіонатах, форумах, мене, як патріота України, зачепило, що дуже незначна кількість фахівців представляють нашу країну. Більше того, в Україні до 2008 року таких чемпіонатів взагалі не організовувалося. Наш Центр підготував 19 чемпіонів, які займають призові місця тепер не тільки в Україні, але і в міжнародних чемпіонатах, конкурсах, беруть активну участь у різних форумах. І приємно, що багато приходять просто подивитися на наших хлопців та дівчат, бо рівень їх підготовки дуже високий. Адже масаж - це не тільки оздоровча, лікувальна, профілактична або реабілітаційна методика, це ще й мистецтво, і ми активно працюємо над тим, щоб донести нашу точку зору людям.

Фахівці «Центру Капралова» займають лідируючі позиції в різних рейтингах на міжнародних форумах та конкурсах з класичного масажу, банних технологій, spa-процедур. Безпосередньо в Україні центр підготував і провів на даний момент 19 Чемпіонатів. Багато фахівців, учасники першого фестивалю, які були підготовлені центром, вже стали викладачами найвідоміших центрів.

 

Матеріал підготувала
Юлія Цесаренко

Поділитися посиланням: